Audi zbulon modelin fantastik A8

Audi zbulon modelin fantastik A8


Kjo ka ndodhur të mërkurën, gjatë premierës së filmit “Spider-Man: Homecoming”, në Hollywood.

Audi ka qenë shumë i heshtur në lidhje me publikimin e detajeve të këtij modeli të ri, i cili pritet të debutojë në Samitin Audi,Barcelonë, më 11 korrik.

audi-zbulon-modelin-fantastik-a8-businessmag

Në këtë Samit pritet do të bëhen të ditura të gjitha risitë që Audi ka sjellë me A8-ën e re.

Lexoni: Audi do të lehtësojë trafikun e mbingarkuar

Ky model pritet të “zaptojë” sallonet e automjeteve gjatë vitit të ardhshëm.

Jemi në pritje të mësojmë më shumë për makinën më të avancuar teknologjike për vitin 2018.

audi-zbulon-modelin-fantastik-a8-businessmag

/TrustedReview

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0