Argëtohuni më shumë në makinën tuaj Volvo me Prime Video dhe YouTube - Business Magazine Albania

Argëtohuni më shumë në makinën tuaj Volvo me Prime Video dhe YouTube

Nëse jeni duke pritur të dashurin tuaj ose duke shijuar një moment vetëm pa prezencën e askujt – tashmë makina juaj Volvo tani është e pajisur për t’ju argëtuar duke ju prezantuar Prime Video në Google Play për shkarkim në të gjitha tregjet ku aplikacionet e Google dhe shërbimet janë në dispozicion.

Volvo Cars është ndër prodhuesit e parë të makinave që ofron Prime Video në të gjitha makinat e saj.

YouTube gjithashtu vjen së shpejti për makinat Volvo me Google të integruar.

Shërbimi do të bëhet i disponueshëm si një aplikacion i para-instaluar duke filluar nga 18 shtatori me një paraqitje graduale nëpërmjet përditësimit përmes ajrit (OTA), treg pas tregu.

Stream more in your Volvo car with Prime Video and YouTube

“Shtimi i aksesit në shërbime të tilla si Prime Video dhe YouTube në makinat tona forcon listën në rritje të vazhdueshme të softuerëve dhe aplikacioneve për të përmirësuar jetën e shoferëve tanë,” thotë Erik Severinson, kreu global i programeve të makinave të reja. “Ne po përmbushim premtimin tonë për të ndërtuar makina që rriten me klientët tanë me kalimin e kohës.”

Me sigurinë në thelb të biznesit tonë, qasja në transmetimin e videos do të jetë e disponueshme vetëm kur makina është plotësisht e palëvizshme.

Shtypja e vogël

Prime Video do të jetë i disponueshëm për t’u shkarkuar nga Google Play. YouTube do të vijë i parainstaluar si pjesë e një përditësimi OTA.

Të dy aplikacionet do të jenë të disponueshme në makinat Volvo me Google të integruar globalisht me përjashtim të Kinës, Koresë së Jugut dhe Vietnamit.

Në tregje specifike, të dhënat e nevojshme për transmetimin e këtyre shërbimeve (dhe shërbime të tjera dixhitale) mund të mos ofrohen me automjetin tuaj nga Volvo Cars, në tregjet ku ofrohet, ato i nënshtrohen kushteve, kushteve dhe kufizimeve specifike.

Google, Google Play dhe YouTube janë marka tregtare të Google LLC.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0