Aplikoni për t'u bërë pjesë me startup-in tuaj në Betapitch Tirana

Aplikoni për t’u bërë pjesë me startup-in tuaj në Betapitch Tirana


BETAPITCH rikthehet në Tiranë për të tretin vit më 5 Tetor 2018 në kërkim të startup-ve më të mira në qytet! 10 startup-et më të mira do të dalin në skenë për të bërë pitch para jurisë për çmimin kryesor – një udhëtim në Berlin!

Fituesi shkon në Berlin më 15 Nëntor për të zhvilluar takime private në Ditën e Investitorëve dhe të konkurrojë me pjesën tjetër të fituesve në finalet globale BETAPITCH.

Vitin e kaluar fitoi startup-i Tikapps dhe ITforEquality.

Tikapps është një startup mbi realitetin e shtuar dhe ITforEquality, startup që bën karrige smart me rrota.

Për të aplikuar me startup-in tuaj klikoni këtu.

Rreth BETAPITCH

BETAPITCH është një konkurs global për startup-et e iniciuar nga betahaus, që sot zhvillohet në vendet partnere në mbarë botën. Fituesi i çdo konkursi lokal fiton mundësinë për të shkuar në Berlin, të bëjë network dhe të takojë partnerët në Ditën e Investitorëve që zhvillohet më 15 Nëntor 2018 dhe të bëjë pitch kundër finalistëve globalë për çmime më të mëdha.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0