Alcatel sjell Android Oreo edhe në smartfonët me kosto të përballueshme
Përditësuar së fundmi: 29/03/2019

Alcatel sjell Android Oreo (Go edition) edhe në smartfonët me kosto të përballueshme

Share
nga Anerola Torollari
Mar 29, 2019
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Data 2 Korrik 2019 do të shënojë lançimin në treg të serisë së smartfonëve Alcatel 1, seri kjo e prezantuar më parë këtë vit. Duke ndjekur gjurmët e Alcatel 1X, pajisjes së parë të një marke të madhe globale me ekran FullView 18:9 me kosto nën 100 euro, seria e re Alcatel 1 është mahnitëse dhe çmimi i saj ju lejon të shijoni një smartfon me dizajn premium, FullView 18:9 dhe performancë të lartë.

Karakteristikat që kamerat disponojnë e bëjnë më të thjeshtë kapjen dhe ndarjen e momenteve të veçanta në çast. Alcatel 1 gjithashtu vjen me Android Oreo (Go edition), duke e bërë atë një pajisje ideale për këdo që dëshiron një smartfon ideal me çmim shumë më të ulët pa hequr dorë nga karakteristikat ose funksionalitetet.

E ndërsa çdo ditë e më shumë përdoruesit i përdorin telefonët e tyre për t’u informuar, kompania Alcatel dëshiron t’u japë përparësi karakteristikave që do t’u shërbejnë më mirë nevojave të tyre. Presidenti pranë Alcatel Business Division dhe njëkohësisht Zëvendës-President pranë TCL Communication, Christian Gatti deklaroi se “Klientët tanë presin dizajn të një cilësie të lartë, ekrane të fortë dhe mundësi shkëmbimi përmbajtje të shpejtë dhe të lehtë”.

Alcatel 1 i realizon këto më së mirë dhe sjell një smartfon të pajisur me funksionalitetet më të mira për të gjithë.

Lexoni: Alcatel sjell telefonin vetëm për rrjetet sociale

Me pak fjalë karakteristikat që Alcatel sjell me anë të kësaj serie janë ekrani Fullview 18:9, 4.4 inç që ofron me të vërtetë një përvojë të paharrueshme. Dizajni, i cili plotëson nevojat e të gjithë personave që janë të interesuar për zgjedhje mes ngjyrave të zezë, blu dhe ari.

Kamerat plotësojnë nevojat e përdoruesve, kamera e përparme 2MP dhe ajo e pasme 5MP. Gjithashtu nuk mungojnë funksionalitete të ndryshme për përpunimin e fotove dhe shpërndarjen e tyre në rrjetet sociale si: Photo Booth, Social Square, Instant Collage και One Handed Mode. I fundit, por jo më pak i rëndësishëm është sistemi operativ Android ™ Oreo ™ (versioni Go), i cili lejon që pajisja të punojë shpejt duke ofruar një përvojë rezultative.

Android Oreo (versioni Go) është projektuar për të ofruar 2 herë hapësirë memorje duke liruar hapësirën duke përdorur memorjen e inkorporuar të Alcatel 1, që disponon mundësi për microSD deri në 32 GB.

Alcatel 1 do të jetë i disponueshëm në Shqipëri nga muaji Korrik dhe do të kushtojë 79 euro.