Alcatel sjell Android Oreo (Go edition) edhe në smartfonët me kosto të përballueshme


Data 2 Korrik 2019 do të shënojë lançimin në treg të serisë së smartfonëve Alcatel 1, seri kjo e prezantuar më parë këtë vit. Duke ndjekur gjurmët e Alcatel 1X, pajisjes së parë të një marke të madhe globale me ekran FullView 18:9 me kosto nën 100 euro, seria e re Alcatel 1 është mahnitëse dhe çmimi i saj ju lejon të shijoni një smartfon me dizajn premium, FullView 18:9 dhe performancë të lartë.

Karakteristikat që kamerat disponojnë e bëjnë më të thjeshtë kapjen dhe ndarjen e momenteve të veçanta në çast. Alcatel 1 gjithashtu vjen me Android Oreo (Go edition), duke e bërë atë një pajisje ideale për këdo që dëshiron një smartfon ideal me çmim shumë më të ulët pa hequr dorë nga karakteristikat ose funksionalitetet.

E ndërsa çdo ditë e më shumë përdoruesit i përdorin telefonët e tyre për t’u informuar, kompania Alcatel dëshiron t’u japë përparësi karakteristikave që do t’u shërbejnë më mirë nevojave të tyre. Presidenti pranë Alcatel Business Division dhe njëkohësisht Zëvendës-President pranë TCL Communication, Christian Gatti deklaroi se “Klientët tanë presin dizajn të një cilësie të lartë, ekrane të fortë dhe mundësi shkëmbimi përmbajtje të shpejtë dhe të lehtë”.

Alcatel 1 i realizon këto më së mirë dhe sjell një smartfon të pajisur me funksionalitetet më të mira për të gjithë.

Lexoni: Alcatel sjell telefonin vetëm për rrjetet sociale

Me pak fjalë karakteristikat që Alcatel sjell me anë të kësaj serie janë ekrani Fullview 18:9, 4.4 inç që ofron me të vërtetë një përvojë të paharrueshme. Dizajni, i cili plotëson nevojat e të gjithë personave që janë të interesuar për zgjedhje mes ngjyrave të zezë, blu dhe ari.

Kamerat plotësojnë nevojat e përdoruesve, kamera e përparme 2MP dhe ajo e pasme 5MP. Gjithashtu nuk mungojnë funksionalitete të ndryshme për përpunimin e fotove dhe shpërndarjen e tyre në rrjetet sociale si: Photo Booth, Social Square, Instant Collage και One Handed Mode. I fundit, por jo më pak i rëndësishëm është sistemi operativ Android ™ Oreo ™ (versioni Go), i cili lejon që pajisja të punojë shpejt duke ofruar një përvojë rezultative.

Android Oreo (versioni Go) është projektuar për të ofruar 2 herë hapësirë memorje duke liruar hapësirën duke përdorur memorjen e inkorporuar të Alcatel 1, që disponon mundësi për microSD deri në 32 GB.

Alcatel 1 do të jetë i disponueshëm në Shqipëri nga muaji Korrik dhe do të kushtojë 79 euro.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale