"Akademia e Inovacionit" - Shkolla Verore 4 mirëpret studentët e Universitetit të Tiranës në edicionin e 4-t të tij. - Business Magazine Albania

“Akademia e Inovacionit” – Shkolla Verore 4 mirëpret studentët e Universitetit të Tiranës në edicionin e 4-t të tij.


E kthyer tashmë në një traditë, Shkolla Verore është iniciuar për herë të parë nga NES, Rrjeti i Studentëve Ekselent. Si një aktivitet i frytshëm që gërsheton njohuritë akademike me argëtimin dhe zbavitjen, fton të gjithë studentët e Universitetit të Tiranës të marin pjesë.

Në edicionin e 4-t, jemi në Sarandë nga datat 01 deri më 04 Tetor ku 50 studentët aplikant të përzgjedhur do të ndjekin një program të pasur akademik me leksione mbi inovacionin dhe projektet që UT ofron për ta. Duke mbajtur këtë në mendje, ne duam të mbledhim në një vend individë të apasionuar, kurioz, dhe të talentuar nga fusha të ndryshme, të gatshëm për t’u bërë lider të ardhshëm dhe që janë në kërkim për mbështetje për idetë e projektet e tyre të startup me një potencial të rëndësishme për rritje.

Krahas zhvillimit dhe përmirësimit të aftësive komunikuese, analitike apo kritike të studentëve, mbrëmjeve do të organizohen festa që rrisin socializimin në grup si: “Traditionial night” ku studentët do të prezantojnë traditat e vendeve të origjinës, “White sensation Party” aty ku gjithçka zotërohet nga e bardha dhe “UT got talent” konkursi më emocionues i talenteve që Universiteti i Tiranës ka.

Në përfundim të shkollës, të gjithë studentët pjesëmarrës do të pajisen me Certifikatë.

Pjesëmarrja në këtë shkollë ka një fee prej 2,000 Lekë të reja.
Kjo fee përfshin transportin + akomodimin (full board).

Nuk ka kohë të mendohesh gjatë…Nxitoni të aplikoni sepse numri është i kufizuar.

 

Apliko në: https://docs.google.com/forms/d/1ZqSJ1cn8M8kYDKof8uZnW_itk3tRO6sO4l42p7ZGfBg/viewform

Aplikimet priten deri në datën: 24.09.2015

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0