Abonentët e ChatGPT mund të marrin së shpejti një opsion "ndërtues GPT" - Business Magazine Albania

Abonentët e ChatGPT mund të marrin së shpejti një opsion “ndërtues GPT”

Abonentët e ChatGPT mund të marrin së shpejti një opsion "ndërtues GPT"

Ashtu si OpenAI po përgatitet për konferencën e tij të parë të zhvilluesve(developer), një përditësim i rëndësishëm ChatGPT ka ndodhur. Sipas The Decoder, pamjet dhe videot tregojnë një krijues personal chatbot me shumë nga të njëjtat veçori tashmë të disponueshme në ChatGPT duke përdorur GPT-4, si shfletimi në ueb dhe analiza e të dhënave. OpenAI me sa duket do të ketë gjithashtu një treg të ri ku përdoruesit mund të ndajnë chatbot-in e tyre ose të shfletojnë ato të bëra nga të tjerët.

Një përdorues i quajtur Choi postoi një përmbledhje të përditësimeve të përfolura disa ditë më parë. Zhvilluesi i SEO, Tibor Blaho ndau një video të ndërfaqes së përdoruesit për funksionin në veprim, duke treguar një opsion GPT Builder që lejon përdoruesit të futin një kërkesë – një shembull thotë “bëni një krijues që ndihmon në gjenerimin e pamjeve vizuale për produkte të reja”. — për të krijuar një chatbot.

Në skedën “Krijo”, ka opsione për të zgjedhur një gjuhë të paracaktuar, tonin dhe stilin e shkrimit për robotin. Më pas, një skedë “Konfiguro” ka fusha për emërtimin, përshkrimin dhe dhënien e udhëzimeve për robotin se çfarë mund dhe çfarë nuk mund të bëjë. Përdoruesit mund të ngarkojnë gjithashtu skedarë për një bazë njohurish të personalizuar dhe të ndryshojnë aftësi si shfletimi në ueb dhe gjenerimi i imazheve. Ekziston gjithashtu një kuti për shtimin e veprimeve të personalizuara në chatbot tuaj.

Lexo edhe:Harry Potter: Pse Lordi Voldemort iku në Shqipëri?

Më në fund, pranë opsioneve të konfigurimit, ekziston një “Shiko paraprakisht” me një kuti të shpejtë për testimin e robotit ndërsa modifikohet. Braho postoi gjithashtu një përmbledhje të detajuar të GPT Builder në një postim në LinkedIn.

Përveç mjetit të ri Gizmo, Choi pretendon se OpenAI po planifikon të lançojë një plan abonimi të ndërmarrjes “Ekipi” me opsione “Flexible” dhe “Vjetore”. Choi ndau një pamje ekrani që zbërthen veçoritë e planit, si GPT-4 me shpejtësi të lartë të pakufizuar dhe kontekst katër herë më të gjatë. Pamja e ekranit thotë se ka një çmim prej 25 dollarë për përdorues, në muaj. Choi thotë se opsioni jo-vjetor do të jetë 30 dollarë në muaj dhe të dy planet kanë një minimum prej tre përdoruesish.

Veçoritë e fundit beta të ChatGPT përfshijnë rezultatet e drejtpërdrejta në ueb, gjenerimin e imazheve dhe bisedën me zë. OpenAI thotë se do të shikojë mjete të reja në konferencën e zhvilluesve të hënën, kështu që ndoshta nuk do të duhet të presim gjatë për të zbuluar nëse këto thashetheme janë të sakta.

theverge

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0