7 këngë që mund të dëgjoni për të rritur motivimin - Business Magazine Albania

7 këngë që mund të dëgjoni për të rritur motivimin

Vjeshta vjen bashkë me nevojën për t’u motivuar dhe për të rinisur me të gjitha energjitë që kemi. Për këtë ne kemi nevojë për një nxitje.

Muzika mund t’ju ndihmojë të rifitoni energjinë dhe entuziazmin për projektet e reja të kësaj vjeshte, ndaj më poshtë ju sjellim disa prej këngëve që kemi përzgjedhur për ju, të cilat mund t’i dëgjoni në një pushim të shkurtër.

“War Ready” nga Rick Ross ft. Jeezy

“Pasi kam qenë brenda dhe jashtë spitalit këto tre vitet e fundit, unë jam mbështetur tek muzika për të marrë veten. Kjo këngë me elektrizon dhe pavarësisht se sa i lodhur jam apo sa keq ndihem është butoni im për të përballuar ditën.”

– James Philip, sipërmarrës serial, Chicago IL

“This Is Me” nga Kesha

“Sa herë që kam nevojë për një nxitje shtesë energjie, unë dëgjoj këtë këngë. Unë reflektoj se sa larg kam arritur në rrugëtimin tim si një nënë e vetme, duke përballuar sfidat e jetës. Nuk ndihem më e mbingarkuar dhe e pamotivuar. Shpërthimi i kësaj kënge gjithmonë më bën të shkoj më shpejt dhe më e fortë.”

– Jen Whitney, shitje ndërkombëtare, Austin, TX

“Keep Pushin” nga REO Speedwagon

“Kjo është kënga ime e preferuar kur shkoj për vrap apo bëj një shëtitje. Ndonjëherë, thjesht ia këndoj vetes. Është himni im për kohë të vështira, personalisht dhe profesionalisht. Unë madje e përdor ‘keeppushin’ si hashtagun tim në forume. Banda është e veçantë për mua, sepse janë nga Champaign, Illinois, nga ku është familja e babait tim.”

– Teresa Collins, menaxhere, Indian Shores, FL

“Don’t Stop Me Now” nga Queen

“Kjo këngë është mendimi im i parë kur zgjohem në mëngjes. Ajo luhet në zemrën time dhe shërben si mantra ime e përditshme. Është një nxitës motivimi, një ndërtues vetëbesimi dhe një energji që më çon përpara dhe më bën të them ‘Hapuni. Unë po vij dhe po eci përpara!’”

– Roselle Shallah, punonjëse sociale, Bozeman, MT

“Run Run Run” nga Woodkid

“Kjo është përpjekja ime aktuale për stërvitje të vështira. E dëgjova për herë të parë në një episod të ‘The Umbrella Academy’ në Netflix në fillim të këtij viti dhe e shkarkova menjëherë. Ritmi pulsues gjithmonë më bën të bëj më shumë, të lëviz më shpejt dhe të motivohem më shumë.”

– Shira Miller, CCO, Atlanta, GA

“Running Down a Dream” nga Tom Petty

“Nëse nuk dëgjoj muzikë motivuese dhe bindëse, nuk do të bëj mjaftueshëm gjatë stërvitjes sime. Kjo këngë më mban në levizje dhe në ritmin tim të dëshiruar.”

– Michael Ivers, këshilltar për operacionet e biznesit, Kirkland, WA

“I Lived” nga OneRepublic (Arty Remix)

“Kjo është përpjekja ime për një stërvitje të vështirë ose një sfidë – vargjet përhapin pozitivitet, duke më detyruar të tejkaloj edhe veten time. Sa herë që dëgjoj, “Unë zotëroja çdo sekondë që mund të jepte kjo botë”, më nxit, duke më thënë që mund të gërmoj pak më thellë. E gjithë kënga është në të vërtetë aq e ankoruar në psikikën time, saqë kur e dëgjoj, energjia ime fillon të rriten dhe unë thjesht buzëqesh!”

– Stephen Frost, trajner për zhvillimin personal, Osaka, Japoni

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0