21 pacientë të infektuar me COVID-19, rritet numri i të shëruarve


21 pacientë të rinj me koronavirus janë identifikuar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 539.

6 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin në 283.

Në njoftimin e përditshëm nga ISHP, Albana Fico bëri me dije se në 24 orët e fundit janë testuar 253 persona të dyshuar, ndërsa në total që prej fillimit të marsit janë testuar 5080 persona, prej të cilëve janë:

– 539 të infektuar,

– 26 viktima;

– 283 të shëruar;

– 35 të shtruar tek spitali Infektiv, 7 prej të cilëve janë në terapi intensive;

– 8 të shtruar tek Sanatoriumi, 4 prej të cilëve në terapi intensive, 4 të intubuar.

Shpërndarja gjeografike e pacientëve deri më 17 prill është:

– Tiranë, 245 pacientë,

– Durrës, 42 pacientë,

– Lushnje, 6 pacientë,

– Elbasan, 16 pacientë,

– Fier, 35 pacientë,

– Kavajë, 9 pacientë,

– Rrogozhinë, 4 pacientë,

– Korçë, 19 pacientë,

– Vlorë, 5 pacientë,

– Shkodër, 94 pacientë,

– Lezhë, 14 pacientë,

– Berat, 2 pacientë,

– Has, 13 pacientë,

– Krujë, 11 pacientë,

– Tropojë, 4 pacientë,

– Pukë, 5 pacientë,

– Mirditë, 3 pacientë,

– Kukës, 9 pacientë,

– Mallakastër, 1 pacient,

– Kurbin, 2 pacientë.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale