Zbulohet në Shijak laboratori i kriptomonedhave! Ndalohet një person - Business Magazine Albania

Zbulohet në Shijak laboratori i kriptomonedhave! Ndalohet një person

Një laborator kriptomonedhash është zbuluar në Shijak ditën e sotme.

Burime policore bëjnë me dije se është ndaluar një person, ndërsa vijon puna për të zbardhur plotësisht rastin dhe personat e tjerë të përfshirë në këtë biznes.

Janë mbi 200 pajisje të sekuestruara në një fshat të Shijakut. Ambienti, ku u gjetën pajisjet e prodhimit të kriptomonedhave, paraprakisht deklarohet se ishte marrë me qira në fshatin Pjesëz dhe përdorej nga disa persona nga Tirana.

Sipas burimeve policore, prodhimi i parave elektronike ishte i paligjshëm pasi personat e përfshirë në këtë rast nuk kanë marrë licencë për këtë veprimtari.

Lexo edhe: Edhe Shqipëria në “ethet” e kriptovalutave, rreziku i pastrimit të parave

Dyshohet se laboratori është zbuluar, ashtu si në rastet e tjera për shkak të konsumit të lartë të energjisë elektrike në zonë.

Nuk është ende e qartë akuza e ngritur ndaj personit që deklarohet se është ndaluar pas zbulimit të laboratorit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0