Wolves Summit në kërkim të ideve të reja me “Connect 4 Growth” - Business Magazine Albania

Wolves Summit në kërkim të ideve të reja me “Connect 4 Growth”

Connect 4 Growth

Wolves Summit në partneritet me MITP ka lançuar akseleratorin “Connect 4 Growth”.

Si pjesë e një projekti, Wolves Summit kreu një analizë të detajuar duke intervistuar gjithë palët e interesuara dhe bizneset teknologjike në Moldavi dhe Ukrainë për të identifikuar sfidat më kryesore të ekosistemit të tyre. Wolves Summit ndërtoi programin e tij të akselerimit në bazë të këtyre gjetjeve dhe tashmë janë në kërkim të zgjidhjeve post-MVP/TRL-6 në HealthCare, EdTech, ClimateTech, Energji dhe Sustainability – startup-e të cilët punojnë për zgjidhje inovative për sfidat më kryesore të Moldavisë.

Çfarë do të fitojnë startup-et?

  • Do të mësojnë si të zhvillojnë idenë e tyre në një hackathon dy-ditor
  • Sesione praktike mentorimi
  • Mundësi investimi
  • Biletat për Wolves Summit

Programi kulmon me një Demo Day në Moldavi, ku 5 startup-et më të mira do të zgjidhen për t’u bashkuar me Wolves Summit 2023 në Wroclaw (udhëtimi dhe akomodimi i përfshirë) dhe do të prezantojnë zgjidhjen e tyre inovative për një audiencë prej mbi 2000 investitorë engjëj, VC, korporata dhe biznese të tjera.

Afati i fundit për aplikim është 24 shkurt.

Këtu gjeni formularin e aplikimit.

Mësoni më shumë në – www.connect4growth.eu.

Një sesion Informativ do të zhvillohet më 16 shkurt në orën 14:00 CET për të diskutuar mbi programin dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve që mund të kenë startup-et. 

Regjistrohuni për t’u bërë pjesë online këtu.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0