Versioni më i fundit i Chrome mundëson shkarkimin e faqeve për lexim offline - Business Magazine Albania

Versioni më i fundit i Chrome mundëson shkarkimin e faqeve për lexim offline


Tani me versionin më të fundit të ChromeAndroid, do jetë edhe më e lehtë ruajtja e faqeve për t’i lexuar edhe kur jeni offline.

Pavarësisht sesa të shpejtë bëhen telefonët tanë, ato shpesh kufizohen në këtë drejtim sipas rrjeteve tona celulare. Tani Google po ndërmerr hapat e nevojshëm, që interneti të mos jetë problem për punën tuaj me telefonin.

Vitin e kaluar Chrome erdhi me një buton shkarkimi me të cilin mund të ruani website-et kur është shkëputur interneti. Gjigandi i motorit të kërkimit thotë se 45 milionë faqe janë shkarkuar çdo javë me këtë funsionalitet.

Në vend që të hyni në menunë e shfletuesit për të kërkuar butonin e shkarkimit tashmë do të merrni opsionin në fjalë sa herë që mbani të shtypur për një kohë të gjatë lidhjen. Gjithashtu do të jetë më e lehtë kërkimi i faqeve të ruajtura si dhe Chrome do të tregojë shkarkimet më të fundit për akses më të shpejtë.

Shkarkimet mund t’i menaxhoni dhe shikoni nga faqja e shkarkimeve të përgjithshme.

Versioni i ri i Chrome është i disponueshëm në Android. Nëse nuk dëshironi të prisni derisa të shfaqet në Play Store, atëherë shkarkojeni nga APKMirror.

Burimi: PCWorld Albanian

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0