Venture UP mban punëtori falas për programim dhe marketing për studentët e UP-së - Business Magazine Albania

Venture UP mban punëtori falas për programim dhe marketing për studentët e UP-së


Venture UP – Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit në Universitetin e Prishtinës, ofron punëtori dhe trajnime FALAS në fusha të ndryshme profesionale, për studentët e të gjitha fakulteteve dhe departmenteve të UP-së.

Punëtoritë janë më shumë se trajnime për ngritje të aftësive. VentureUP është komunitet ku ndahen vlera të bashkëpunimit, mendimit kritik, punës grupore e barazisë.

Punëtoritë në Venture UP kanë interaktivitet, ushtrime grupore, detyra shtëpie, lojëra, video klipe dhe metoda të tjera që synojnë të trajtojnë tema përmes metodave alternative.

Vendet janë të limituara andaj duhet të aplikoni deri më 9 Qershor.

APLIKO KËTU.

Në fund të punëtorisë do të ndahen certifikata për pjesëmarrësit.

Për më shumë informata kontaktoni në info@venture-up.org

Këto trajnime organizohen në kuadër të projektit “VentureUP – University of Prishtina Venture Incubator” të financuar nga European Union Kosovo.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0