Velar, makina më e re nga Range Rover - Business Magazine Albania

Velar, makina më e re nga Range Rover


Audi dhe Porsche, kini kujdes! Range Rover po vjen fuqishëm.

Të mërkurën, brandi premium SUV i Land Rover publikoi një foto të makinës më të re të quajtur Velar.

Velar ka një tavan panoramik prej xhami dhe një sistem të madh të brendshëm të makinës.

Sipas të dhënave nga Range Rover, Velar pozicionohet midis modeleve Evoque dhe Range Rover-it Sport.

Për sa i përket çmimit, kjo super makinë mendohet të shitet te konsumatorët për 50 deri në 60.000 dollarë.

Velar po rrit konkurencën e Range Rover me gjenratën e dytë të Audi-t Q5 dhe Macan-it, makina më e shitur e Porsche.

Velar, i cili e ka marr emrin sipas prototipit origjinal të Range Rover që nga viti 1960, do të lançohet zyrtarisht në datën 1 Mars, në Gjeneva motor show 2017.

Jaguar Land Rover po shënon një vit historik për sa i përket shitjeve, të cilat janë rritur me 24%.

Jaguar dhe Land Rover të kombinuar së bashku shesin më shumë se 105.000 makina në Amerikë.

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0