Twitter krijon ekipin e kriptovalutave - Business Magazine Albania

Twitter krijon ekipin e kriptovalutave

kriptovalutave

Ekipi i ri i Twitter do të eksplorojë se si mund të mbështesë interesin në rritje të krijuesve për decentralizimin.

Twitter do të lançojë një ekip të ri që fokusohet në kriptovalutat.

Të mërkurën, inxhinierja Tess Rinearson shkroi në Twitter se ajo do t’i bashkohej kompanisë së mediave sociale “për të udhëhequr një ekip të ri të fokusuar në kripto, blockchains dhe teknologji të tjera të decentralizuara, duke përfshirë dhe duke shkuar përtej kriptomonedhave”.

Ajo shtoi, “Ndërsa unë ndërtoj ekipin, ne do të punojmë për të kuptuar se çfarë mund të bëjë kripto për Twitter, si dhe çfarë mund të bëjë Twitter për kripto-n.”

Sipas Rinearson, ekipi i ri i Twitter do të eksplorojë se si mund të mbështesë interesin në rritje të krijuesve për decentralizimin, pastaj të shikojë se si komunitetet e kriptove mund të ndikojnë në “identitetin, komunitetin, pronësinë dhe më shumë”.

Twitter ka kohë që po futet në botën e kriptomonedhave. Biografia e themeluesit dhe CEO Jack Dorsey thjesht lexon, “#bitcoin”. Në shtator, Twitter prezantoi funksionin e tij “Tips”, duke lejuar përdoruesit të marrin bakshish në bitcoin.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0