Transformo vizionin tënd në Konventën Internacionale “Suksesi është qëllimi yt" - Business Magazine Albania

Transformo vizionin tënd në Konventën Internacionale “Suksesi është qëllimi yt”

Transformo vizionin tënd në Konventën Internacionale “Suksesi është qëllimi yt"”

A keni ndier ndonjëherë dëshirën e zjarrtë për të shndërruar vizionet tuaja në realitet?

KY është momenti yt, inkurajoje veten për të shfrytëzuar këtë mundësi të jashtëzakonshme e cila të vjen një herë në jetë…

Ndjeje magjinë e momentit, zgjero rrjetin tënd të kontakteve dhe shihe veten në mesin e personave më të suksesshëm sepse vendi yt është pikërisht aty. Zhvillo veten në aspektin personal dhe profesional duke bërë hapin e parë për të arritur suksesin që e ke ëndërruar gjithmonë…  Ky është rrugëtimi ku inspirimi dhe përvoja takohen për të krijuar një mjedis të rëndësishëm për aftësimin tuaj.

——————-

Konventa e VI-të “Suksesi është qëllimi yt”

28 Tetor 2023 | 10:00-17:00 | Kolegji AAB, Fushë Kosovë

Spikerët: Denis Gafuri, Petar Lazarov, Alvaro Costa, Abdo Qassem, Arjeta Dhima, Fatmir Zymberi, Naile Elezi, Iyas Sabri, Klodian Murati.

TEMAT:

 • Teknikat e negocimit: Mësoni strategjitë dhe teknikat më efektive për të arritur marrëveshje të suksesshme në biznes dhe në jetën personale.
 • Teknikat e shitjes: Zbuloni mjetet e zhvillimit të aftësive për të rritur efikasitetin tuaj në procesin e negocimit.
 • Branding DNA 2.0: Hulumtoni sekretet e ndërtimit të një brand-i të fortë dhe të dallueshëm nga konkurrenca për të dominuar tregun.
 • Lidership: Mësoni këshilla dhe praktika të menaxhimit që do t’ju ndihmojnë të bëheni lidera të suksesshëm në punën tuaj.
 • Inteligjenca artificiale: Kuptoni ndikimin dhe potencialin e inteligjencës artificiale në krijimin e mundësive të reja dhe inovacionit.
 • Të folurit në publik: Mësoni teknikat e prezantimit dhe të komunikimit që ju japin siguri, vetëbesim dhe ndikim përpara audiencës.
 • Përvoja profesionale e dy sipërmarrësve të suksesshëm: Dëgjoni historitë e tyre të suksesit dhe mësoni nga sfidat dhe arritjet e tyre.
 • Mindfulness: Zhytuni në botën e vetëreflektimit dhe qetësisë për të menaxhuar stresin dhe për të rritur performancën tuaj në çdo sferë të jetës.

————

Ka 3 lloje të biletave:

 • Bileta Silver: 77 Euro
 • Bileta Gold: 147 Euro
 • Bileta VIP: 297 Euro

Numri i vendeve eshte i limituar, REGJISTROHU TANI!  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeL_B0rDUZctZeJW1ukEBCuer9kfQ17edbdEI-koDTXG6Bo8w/viewform?usp=pp_url

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0