Trajnim për Menaxhimin e Rrjeteve Sociale

NetTrade Albania

Kompania NetTrade Albania do të zhvillojë një trajnim për Menaxhimin e Rrjeteve Sociale. Trajnimi do të zhvillohet nga administratori i kompanisë, Valer Pinderi.

NetTrade ka 9 vite eksperiencë në shitjet online dhe ka pesë nga platformat më të mëdha të shitjeve online në Shqipëri. Aktiviteti i tyre është i lidhur kryesisht me marketingun digjital.

Vitin e kaluar kompania ka menaxhuar 200.000 euro buxhet. NetTrade e ndjek praktikën e trajnimit të vazhdueshëm me stafin, por këtë herë edhe ju mund të jeni pjesëmarrës.

Aktualisht ky është një nga trajnimet më produktive për t’u bërë menaxher i mirëfilltë i rrjeteve sociale. Do të mësoni konceptet bazë dhe do të kryeni detyra praktike. Gjatë trajnimit do të trajtohen të gjitha llojet e taktikave dhe strategjive, që nevojiten për të rritur perfomancën në sektorin e menaxhimit të rrjeteve sociale.

NetTrade Albania

Në këtë trajnim mund të marrin pjesë vetëm 8 kursantë, pasi kursi do të zhvillohet kryesisht në mënyrë praktike.

Temat, që do të trajtohen:

  • Koncepti i rrjeteve sociale dhe kendveshtrimi i një menaxheri të suksesshëm
  • Strategjia e suksesshme e kontentit
  • Krijimi i postimeve profesionale me minimumin e energjive
  • Si të krijojmë postime që kanë rezultate të larta
  • Proçeset e punës për rezultate maksimale në kohën minimale
  • Strategjia dhe menaxhimi i promocioneve me pagesë
  • Promocionet e suksesshme në Facebook. Ndjekja hap pas hapi i tyre deri në rezultatet finale
  • Si të bëhesh profesionist në menaxhimin e promocioneve me pagesë në Instagram, Linkedin, Youtube

Çmimi i trajnimit është 250 euro. Për të aplikuar mund të klikoni këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale