Trajnim: Financa për Vendimmarrësit

Trajnim: Financa për Vendimmarrësit


Kursi “Financa për Vendimmarrësit” (Finance for Decision Makers) është një nga trajnimet më të dobishme dhe premium për menaxherët në mbarë botën. Sot askush nuk mund të jetë një menaxher i suksesshëm nëse nuk është financiarisht i përgatitur dhe nëse nuk kupton aspektet financiare të biznesit.

Njohuritë financiare mund t’ju duken të vështira dhe raportet të paqarta. Por, a është vërtet kaq e vështirë? Nëpërmjet këtij kursi ju do të mësoni të përdorni gjuhën që përdorin njerëzit e financave, duke e bërë komunikimin më të lehtë, minimizuar rrezikun dhe kapur mundësitë.

Si do të ju ndihmojë ky kurs?

Ky kurs do të rrisë njohuritë tuaja financiare dhe do t’ju njohë me mënyrën se si shifrat mbështesin punën tuaj të përditshme dhe sesi nëpërmjet tyre ju mund të monitoroni biznesin dhe të merrni vendime shumë më të mira.

Temat që do trajtohen:

Dita e 1-rë.

1. Hyrje;
2. Bazat e terminologjisë financiare;
3. Departamenti i financës dhe ndërveprimi me departamentet e tjerë;
4. Raportet kryesore financiare; (Pasqyra e të Ardhurave & Shpenzimeve, Bilanci, Fluksi Monetar.)
5. Kontrolli i brendshëm;

Dita e 2-të.

1. Përsëritje;
2. Përfitueshmëria nga klientët; (A janë të gjithë klientët fitimprurës?)
3. Planifikimi financiar; (Buxhetimi)
4. Kontrolli analitik; (Për çdo departament)
5. Investimet. (Kthimi nga investimi: Koha dhe mënyrat e kthimit, etj.)

Për të konfirmuar pjesëmarrjen tuaj/e punonjësve tuaj ju lutem konfirmoni në: [email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0