TikTok me opsione të reja për reklamat. Tashmë mund të promovoni videot e përdoruesve të tjerë - Business Magazine Albania

TikTok me opsione të reja për reklamat. Tashmë mund të promovoni videot e përdoruesve të tjerë

TikTok po shton veçori të reja në portalin e tij të reklamave, Promote, duke përfshirë aftësinë për të rritur shikueshmërine e videove të përdoruesve të tjerë, njoftoi kompania sot.

Produkti brenda aplikacionit, i orientuar drejt bizneseve të vogla dhe krijuesve, po merr disa përditësime rreth synimit të audiencës, objektivave të fushatës dhe rritjes së postimeve. Veçoria Promote lejon markat dhe përdoruesit të kthejnë përmbajtjen e tyre në reklama pa u larguar nga aplikacioni dhe TikTok inkurajon markat dhe krijuesit të përdorin platformën si një mënyrë për të arritur klientët dhe audiencën.

Lexo edhe: Britania pou kërkon qytetarëve të fshijnë TikTok nga telefoni i tyre

Ndër veçoritë më të dukshme të shpallura sot është një opsion “Promovo për të tjerët”, i cili lejon markat që punojnë me influencuesit të hedhin para pas postimit ose videove live të krijuesit të përmbajtjes. Krijuesit gjithashtu, nga ana tjetër, mund të promovojnë përdorues të tjerë, marka ose biznese që “ata duan që bota t’i shohë”, thotë TikTok.

Kompania nuk përshkroi saktësisht se si do të funksiononte kjo veçori për rritjen e llogarisë – përdoruesit do të duhet të marrin leje për të promovuar postimet e njerëzve të tjerë, por TikTok nuk u shpjegua më tej nëse do të ketë një mekanizëm zyrtar për këtë. Një skenar ku kjo mund të ngjitet është me përmbajtjen e TikTok që nuk sponsorizohet, por përfundon duke pasur të njëjtin efekt – mendoni për dyqanet me make-up që furnizojnë grimieret, produktet e pastrimit ose një vegël shumë specifike që një përdorues bën një video në lidhje me të cilën më pas çon në shitjet dhe ekspozimi për markën./ The Verge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0