Themeluesja e revistës inCity: Tani bizneset dhe artistët mund të menaxhojnë vetë profilin e tyre tek ne


Situata e krijuar nga COVID-19 ka paralizuar bizneset e argëtimit, kulturën dhe institucionet e artit në Shqipëri. Revista e parë e argëtimit në Shqipëri ka menduar të vendosi në dispozicion platformen e saj online.

“Nga dita e sotme, nëse ke një bar, restorant, hotel, resort, kompleks turistik apo sportiv; je një institucion shtetëror kulturor, artist i ri apo i vjetër, piktor, aktor/e, balerin/ë, instrumentist, shkrimtar, “travel blogger” , ‘’food blogger”, guidë turistike apo dikush që dëshiron të promovosh kreativitetin tënd, atëherë mund të krijosh profilin personal, të cilin e kontrollon vetë, tek website i inCity – u shpreh themeluesja e saj, Aida Lalo.

Kriteret për të krijuar profilin tuaj janë si më poshtë:

1.Postimi juaj duhet të bëje pjesë në një nga kategoritë: “Evente”; “Things to do”; “Ha&Pi”; “Art & Kulturë”; “Kinema”; “Të Tjera” apo nën-kategoritë shoqëruese që do t’ju shfaqen pasi të krijoni profilin tuaj;

  1. Fotot që ngarkohen duhet të jenë me kualitet të lartë;
  2. Lejohen vetëm dy postime në ditë.

Ne momentin që ju do të hapni profilin tuaj, duhet të prisni derisa një pjesëtar nga stafi i inCity të aprovojë kërkesën tuaj. Pasi kërkesa juaj të aprovohet, ju mund të log-oheni lirisht & të shpërndani postimet tuaja.

Mënyra si mund të përdorni këte shërbim është tepër e thjeshtë, por video më poshtë e sqaron më mirë. Për çdo paqartësi, jeni të lutur të kontaktoni stafin tek faqja e Instagramit:

https://www.instagram.com/incity.al/

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale