Telegram njofton shërbimin e ri. Brenda aplikacionit mund të blini dhe shisni Bitcoin - Business Magazine Albania

Telegram njofton shërbimin e ri. Brenda aplikacionit mund të blini dhe shisni Bitcoin

Telegram po zgjeron shtrirjen e tij në botën e kriptomonedhës duke prezantuar një veçori të re për tregtimin peer-to-peer Bitcoin.

Përdoruesit e ndërfaqes në internet @ëallet tani mund të kenë akses në blerje, tërheqje, shkëmbim dhe transaksione peer-to-peer (P2P) drejtpërdrejt përmes ndërfaqes së internetit të Telegram në Bitcoin, sipas njoftimit të fundit nga llogaria @ëallet më 21 prill. Kjo lëvizje bazohet në shërbimet ekzistuese që rrethojnë kriptovalutat që janë tashmë të njohura brenda programit të bisedës. Veçanërisht në njoftim thuhet:

“Bitcoin tani është i disponueshëm në ndërfaqen në internet @ëallet, së bashku me një shkëmbim të ri të menjëhershëm. Tani mund të blini, tërhiqni, shkëmbeni dhe bëni transaksione P2P me BTC direkt përmes ndërfaqes sonë të përditësuar të internetit. Tani është e mundur të blini Bitcoin duke përdorur një kartë bankare ose tregun P2P në seksionin “Bli dhe Shit” të ndërfaqes sonë miqësore për përdoruesit.”

Lexo edhe: Tani përdoruesit e Telegram nuk kanë nevojë për një numër telefoni – ata mund të blejnë një të rremë me kripto

Njoftimi gjithashtu u kujtoi përdoruesve se “Shkëmbimi” i përditësuar i platformës tani mund të shkëmbejë menjëherë Bitcoin, Tether (USDT) dhe Telegram Open Netëork (TON) me njëri-tjetrin.

Në përgjithësi, lëvizja e fundit e Telegram për të prezantuar tregtimin peer-to-peer për Bitcoin dhe për të zgjeruar opsionet e tij të shkëmbimit të kriptomonedhave është një hap i rëndësishëm përpara në përpjekjet e kompanisë për t’u bërë një lojtar kryesor në botën e financave dixhitale që po zhvillohet me shpejtësi.

Ndërsa popullariteti dhe adoptimi i kriptomonedhave vazhdon të rritet, do të jetë interesante të shihet se si Telegram dhe lojtarë të tjerë të industrisë vazhdojnë të inovojnë dhe përshtaten për të përmbushur nevojat dhe pritshmëritë në ndryshim të përdoruesve në mbarë botën. / FINBOLD

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0