Tech Community Xmas meetup!


UK Albania Tech Hub dhe ICTSmedia nën mbështetjen e Ambasadës Britanike Tiranë, ju fton në festën e tij të fundvitit Meetup & Xmas në Tiranë.

Tema: Roli i akseleratorëve të startup-ve, organizatat mbështetëse të inovacionit dhe vetë startup-et mund të trajtojnë disa nga sfidat me të cilat përballen në Shqipëri.

Data: 20 Dhjetor 2019
Ora: 18:00 – 20:30
Vendndodhja: Hotel Mak Albania, (ish Sheraton), në hapësirën e restoranteve.

Si të marrësh pjesë?

Ju keni të drejtë të merrni pjesë në këtë event nëse keni pranuar ftesën zyrtare nga organizatorët. Ftesa për të marrë pjesë mund të jepet duke mbushur formularin e regjistrimit në linkun: https://ictlab.com/tech-community-xmas-meetup/

Pse të marrësh pjesë?

Nën shoqërinë e tingujve muziokorë të fundvitit dhe Krishtlindjeve të ushqimit dhe birrave do të keni mundësinë të rrjetëzoheni me 100+ mysafirë, startup-e, mentorë, investitorë dhe sipërmarrës.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale