Tech Community Xmas meetup! - Business Magazine Albania

Tech Community Xmas meetup!


UK Albania Tech Hub dhe ICTSmedia nën mbështetjen e Ambasadës Britanike Tiranë, ju fton në festën e tij të fundvitit Meetup & Xmas në Tiranë.

Tema: Roli i akseleratorëve të startup-ve, organizatat mbështetëse të inovacionit dhe vetë startup-et mund të trajtojnë disa nga sfidat me të cilat përballen në Shqipëri.

Data: 20 Dhjetor 2019
Ora: 18:00 – 20:30
Vendndodhja: Hotel Mak Albania, (ish Sheraton), në hapësirën e restoranteve.

Si të marrësh pjesë?

Ju keni të drejtë të merrni pjesë në këtë event nëse keni pranuar ftesën zyrtare nga organizatorët. Ftesa për të marrë pjesë mund të jepet duke mbushur formularin e regjistrimit në linkun: https://ictlab.com/tech-community-xmas-meetup/

Pse të marrësh pjesë?

Nën shoqërinë e tingujve muziokorë të fundvitit dhe Krishtlindjeve të ushqimit dhe birrave do të keni mundësinë të rrjetëzoheni me 100+ mysafirë, startup-e, mentorë, investitorë dhe sipërmarrës.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0