Do të punosh për ne?

Do të punosh për ne?


Është shumë domethënëse të kontribuosh në rritjen e një komuniteti të tërë në një nga qytetet me rritjen më të shpejtë në Shqipëri. Ditë pas dite po ndërtojmë një model turistik që forcohet dhe rritet me besim.

Për të ecur më tej kemi nevojë për ndihmën tënde. Në 4 pika të reja turistike, Fondi po kërkon të rinj energjik dhe të talentuar që mund të presin vizitoret me elegancën dhe ndjeshmërinë e një miku kur të vjen në shtëpi! Nëse mendon që mund ta bësh, shiko pozicionet e hapura në faqen tonë të karrierës duke klikuar këtu.

Duke filluar nga shërbimi, guidimi, dhe sportet e aventurës, ka një pozicion për ty nëse turizmi është në planet e tua. Si mund të mos duash të punosh në këtë vend?

Shiko pozicionet, mendohu, dhe na shkruaj. Do të ishte kënaqësi të flasim me ty nëse ndan vizionin tonë për të ardhmen e komuniteteve të vogla turistike.

Fondi i Investimeve në Turizëm

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0