Summer Camp, kampi ku ndërthuren së bashku argëtimi, kreativiteti, ICT, robotika, sporti dhe natyra - Business Magazine Albania

Summer Camp, kampi ku ndërthuren së bashku argëtimi, kreativiteti, ICT, robotika, sporti dhe natyra


Albanian ICT Academy organizon kampin e parë veror në Shqipëri ku ndërthuren së bashku lojrat, kreativiteti, ICT, robotika, sporti, natyra dhe shumë aktivitete të tjera edukuese. 

Vera po afron bashkë me të edhe pushimet verore. Jepuni mundësi fëmijëve tuaj të kalojnë pushimet më argëtuese në grup në kampin veror 10 ditor.

Duke u nisur nga 12 Qershori, fëmijët do të kenë mundësi të argëtohen, bashkëpunojnë dhe mësojnë më tepër me anë të: lojrave, kreativitetit, ICT, sporteve, argëtimit në natyrë, vizitave në muzeume historike dhe shumë vende interesante dhe edukuese.

Kampi fillon në 12 Qershor dhe mirëpret çdo fëmijë të moshës 7-15 vjeç.

Nxitoni të regjistroheni, sepse numri i fëmijëve është i limituar. Të interesuarit duhet të regjistrohen duke plotësuar formën online këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0