Summer Camp, kampi ku ndërthuren së bashku argëtimi, kreativiteti, ICT, robotika, sporti dhe natyra - Business Magazine Albania

Summer Camp, kampi ku ndërthuren së bashku argëtimi, kreativiteti, ICT, robotika, sporti dhe natyra


Albanian ICT Academy organizon kampin e parë veror në Shqipëri ku ndërthuren së bashku lojrat, kreativiteti, ICT, robotika, sporti, natyra dhe shumë aktivitete të tjera edukuese. 

Vera po afron bashkë me të edhe pushimet verore. Jepuni mundësi fëmijëve tuaj të kalojnë pushimet më argëtuese në grup në kampin veror 10 ditor.

Duke u nisur nga 12 Qershori, fëmijët do të kenë mundësi të argëtohen, bashkëpunojnë dhe mësojnë më tepër me anë të: lojrave, kreativitetit, ICT, sporteve, argëtimit në natyrë, vizitave në muzeume historike dhe shumë vende interesante dhe edukuese.

Kampi fillon në 12 Qershor dhe mirëpret çdo fëmijë të moshës 7-15 vjeç.

Nxitoni të regjistroheni, sepse numri i fëmijëve është i limituar. Të interesuarit duhet të regjistrohen duke plotësuar formën online këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0