Stilolapsi elektrik që largon pickimet e mushkonjave


Pasi ulet në lëkurën tuaj, mushkonja përdor gojën e saj si gjilpërë për të shpuar mishin tuaj të butë dhe menjëherë injekton pak nga pështymën e saj në lëkurën tuaj për të penguar koagulimin e gjakut.

Rezultati është një kombinim i një gunge ngjyrë rozë në lëkurë dhe kruarje.

Trupi juaj e identifikon pështymën si “të huaj” dhe dërgon antitrupa për të sulmuar zonën e infektuar.

Përveç vapës ky mund të jetë problemi më i madh gjatës tinës së verës. Por si çdo problem tjetër edhe ky e ka një zgjidhje. Një zgjidhje teknologjike ndryshe nga dylyftimi me pallaskë dhe desifektimi me alkol.

‘Bite Helper’ është një stilolaps elektrik i cili neutralizon kruarjet. Paisja shpërndan nxehtësi dhe dridhje në vendin e pickimit. Ky proces zgjat veteëm 45 sekonda. Ai lokalizon rrjedhjen e gjakut dhe rrit qarkullimin e tij. Ky proces mund të përsëritet deri sa pickimi të zhduket.

Duke qenë se stilolapsi është tërësisht elektrik ai nuk përdor asnjë përbërës kimik dhe mund të ripërdoret. Vetëm me një kusht, që duhet t’i ndryshoni bateritë e konsumuara.

Paisja Bite Helper kushton 39.95 dollarë dhe është zgjidhja më e mirë e momentit për të zbutur “plagët” e shkaktuara nga pickimet.

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale