Sony tërheq lojën Cyberpunk 2077, do të kthejë mbrapsht paratë

Cyberpunk 2077

Sony dhe Microsoft, prodhuesit e Xbox, thanë se do të ofrojnë rimbursim për qytetarët, ndërsa zhvilluesit do të punonin për të rregulluar gabimet.

Sony tërhoqi lojën Cyberpunk 2077 nga PlayStation Store dhe do të kthejë pas paratë për të gjithë ata që e kanë blerë.

Kjo ndodhi pasi lojtarët u ankuan se loja ishte e mbushur me viruse dhe probleme. Kompania ka premtuar se do të bëjë disa ndërhyrje për të përmirësuar lojën, ccka e bën të paqartë se kur Sony Interactive Entertainment mund ta kthejë lojën në PlayStation Store.

Sipas deklaratës së Sony dhe Microsoft, “Ne po punojmë për të garantuar një nivel të lartë kënaqësie të klientëve, ndaj do të fillojmë rifinancimin e të gjithë atyre që e kanë blerë Cyberpunk 2077 përmes PlayStation Store”.

Lexo: Huawei është në pronësi të punonjësve të saj

Në këtë lojë, lojtarët luajnë në një botë kriminale, ku ata mund të paguajnë për të përmirësuar veten me teknologji. Loja u propozua për herë të parë në vitin 2012, por më pas, u risoll në 2018. Por prezantimi më i fortë u bë në vitin 2019, kur doli në treg dhe u promovua edhe nga Keanu.

Por, problemet nisën të shfaqeshin, kryesisht në pajisjet më të vjetra si PS4 dhe Xbox One.

NYT

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale