Situata financiare e shenjave të Horoskopit - Business Magazine Albania

Situata financiare e shenjave të Horoskopit


Dashi

Mundësitë duken se janë në rrugën tuaj, por ju do të përfitoni nga to, vetëm nëse jeni të qëndrueshëm dhe llogaritës në përpjekjet tuaja. Shpenzimet do të rriten, pasi po përpiqeni t’u jepni formë disa ëndrrave dhe planeve tuaja. Megjithatë qëndroni praktikë dhe realistë. Do të duhet të punoni me të vërtetë shumë për të rregulluar ose mbajtur fondet, apo për të rritur burimet tuaja të të ardhurave. Megjithatë, një fatkeqësi ose një përfitim i papritur parash mund të ndodhë gjatë fundit të muajit.

Demi

Pjesa e parë e muajit Qershor do të jetë mjaft e qëndrueshme ose relativisht progresive për financat tuaja. Ju do të vini re një prirje fitimprurëse në grafikun tuaj financiar. Megjithatë, shpenzimet mund të rriten, me kalimin e muajit, duke çuar në një gjendje të pabarazisë ndërmjet të ardhurave dhe shpenzimeve deri në dy javët e fundit. Kështu, do të duhet të merrni masa paraprake që nga fillimi.

Binjakët

Do të duhet të punoni shumë për të arritur suksesin e dëshiruar financiar, veçanërisht në fazën e parë dhe të fundit të këtij muaji. Nga mesi i muajit do të keni mundësi për sukses dhe të rrisni standardin tuaj të jetesës. Megjithatë, shpenzimet nga data 22 do t’ju lënë nervozë dhe të stresuar.

Gaforrja

Nuk do të ketë shumë ndryshime në status quo-në financiare në fillim të muajit. Sidoqoftë, vala mund të kthehet në favorin tuaj nga data 9 e tutje, por vetëm për pak kohë. Punoni për të marrë përfitime nga përpjekjet e kaluara. Gjatë fundit të muajit rezultatet mund të jenë rreth mesatares. Gjithsesi përqendrohuni në mirëmbajtjen dhe balancimin e tyre.

Luani

Suksesi duket se i plotëson përpjekjet tuaja në gjysmën e parë të muajit. Ju do të ndjeni luhatje financiare në raste të caktuara. Shpenzimet mund të rriten papritur. Megjithatë, në anën pozitive, të ardhurat tuaja do të mbeten në gjendje të mirë dhe përpjekjet tuaja për të rregulluar fondet do të sjellin rezultate.

Virgjëresha

Ju duhet të punoni shumë, në mënyrë që të merrni rezultatet e dëshiruara. Një rritje e papritur e shpenzimeve është e mundshme në pjesën e dytë të muajit. Kini kujdes në menaxhimin e financave dhe uljen e humbjeve. Gjetja e burimeve të reja të të ardhurave mund të jetë një sfidë. Fatmirësisht, gjërat do të përmirësohen në fund të muajit.

Peshorja

Suksesi financiar do të kërkojë shumë punë. Fillimi i muajit mund t’ju mbajë të zënë në këto përpjekje. Por, gjërat do të stabilizohen, ndërsa muaji përparon. Ju do të merrni rezultatet e dëshiruara në këtë drejtim pas datës 20.

Akrepi

Nëse ju i kapërceni problemet e vogla dhe të parëndësishme, atëherë mund të thuhet me siguri se ky do të jetë një muaj i mirë për financat dhe paratë. Do të mund të rrisni standardin tuaj të jetesës. Shumë plane financiare mund të marrin jetë. Gjithashtu mund të përfitoni sa i përket pasurive të paluajtshme dhe pronave.

Shigjetari

Mund të ketë ulje dhe ngritje financiare në këtë muaj. Por nuk do të duhet të kujdeseni shumë deri në javën e tretë. Deri atëherë, gjërat do të jenë shumë mirë. Shpenzimet do të rriten, por gjithashtu do të keni mundësi për të rritur të ardhurat tuaja.

Bricjapi

Këtë muaj suksesi financiar do të jetë në anën tuaj. Ju do të merrni oferta të reja punësimi me paga më të larta. Mundësitë për të fituar para do të rriten. Ju do të jeni ambicioz për të rregulluar mirëqenien dhe luksin për veten dhe për të dashurit tuaj. Shpenzimet mund të rriten dhe mund të udhëtoni, në javën e tretë.

Ujori

Suksesi mund të vijë në çështjet financiare, vetëm pas një përpjekjeje. 13 – 18 do të jenë datat e përshtatshme për suksesin monetar. Megjithatë, ju do të duhet të përpiqeni vazhdimisht. Mirëqenia juaj mund të rritet, por kjo do të thotë gjithashtu se edhe shpenzimet tuaja do të pësojnë rritje.

Peshqit

Mënyrat e fitimit do të rriten, por edhe shpenzimet gjithashtu. Megjithatë, do të keni mundësi për sukses financiar dhe gjithashtu do të merrni rezultate nga përpjekjet tuaja të së kaluarës. Mund të shijoni dhe suksesin e ngritur të mirëqenies tuaj.

/pavitrajyotish

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0