Situata financiare e shenjave të Horoskopit


Dashi

Mundësitë duken se janë në rrugën tuaj, por ju do të përfitoni nga to, vetëm nëse jeni të qëndrueshëm dhe llogaritës në përpjekjet tuaja. Shpenzimet do të rriten, pasi po përpiqeni t’u jepni formë disa ëndrrave dhe planeve tuaja. Megjithatë qëndroni praktikë dhe realistë. Do të duhet të punoni me të vërtetë shumë për të rregulluar ose mbajtur fondet, apo për të rritur burimet tuaja të të ardhurave. Megjithatë, një fatkeqësi ose një përfitim i papritur parash mund të ndodhë gjatë fundit të muajit.

Demi

Pjesa e parë e muajit Qershor do të jetë mjaft e qëndrueshme ose relativisht progresive për financat tuaja. Ju do të vini re një prirje fitimprurëse në grafikun tuaj financiar. Megjithatë, shpenzimet mund të rriten, me kalimin e muajit, duke çuar në një gjendje të pabarazisë ndërmjet të ardhurave dhe shpenzimeve deri në dy javët e fundit. Kështu, do të duhet të merrni masa paraprake që nga fillimi.

Binjakët

Do të duhet të punoni shumë për të arritur suksesin e dëshiruar financiar, veçanërisht në fazën e parë dhe të fundit të këtij muaji. Nga mesi i muajit do të keni mundësi për sukses dhe të rrisni standardin tuaj të jetesës. Megjithatë, shpenzimet nga data 22 do t’ju lënë nervozë dhe të stresuar.

Gaforrja

Nuk do të ketë shumë ndryshime në status quo-në financiare në fillim të muajit. Sidoqoftë, vala mund të kthehet në favorin tuaj nga data 9 e tutje, por vetëm për pak kohë. Punoni për të marrë përfitime nga përpjekjet e kaluara. Gjatë fundit të muajit rezultatet mund të jenë rreth mesatares. Gjithsesi përqendrohuni në mirëmbajtjen dhe balancimin e tyre.

Luani

Suksesi duket se i plotëson përpjekjet tuaja në gjysmën e parë të muajit. Ju do të ndjeni luhatje financiare në raste të caktuara. Shpenzimet mund të rriten papritur. Megjithatë, në anën pozitive, të ardhurat tuaja do të mbeten në gjendje të mirë dhe përpjekjet tuaja për të rregulluar fondet do të sjellin rezultate.

Virgjëresha

Ju duhet të punoni shumë, në mënyrë që të merrni rezultatet e dëshiruara. Një rritje e papritur e shpenzimeve është e mundshme në pjesën e dytë të muajit. Kini kujdes në menaxhimin e financave dhe uljen e humbjeve. Gjetja e burimeve të reja të të ardhurave mund të jetë një sfidë. Fatmirësisht, gjërat do të përmirësohen në fund të muajit.

Peshorja

Suksesi financiar do të kërkojë shumë punë. Fillimi i muajit mund t’ju mbajë të zënë në këto përpjekje. Por, gjërat do të stabilizohen, ndërsa muaji përparon. Ju do të merrni rezultatet e dëshiruara në këtë drejtim pas datës 20.

Akrepi

Nëse ju i kapërceni problemet e vogla dhe të parëndësishme, atëherë mund të thuhet me siguri se ky do të jetë një muaj i mirë për financat dhe paratë. Do të mund të rrisni standardin tuaj të jetesës. Shumë plane financiare mund të marrin jetë. Gjithashtu mund të përfitoni sa i përket pasurive të paluajtshme dhe pronave.

Shigjetari

Mund të ketë ulje dhe ngritje financiare në këtë muaj. Por nuk do të duhet të kujdeseni shumë deri në javën e tretë. Deri atëherë, gjërat do të jenë shumë mirë. Shpenzimet do të rriten, por gjithashtu do të keni mundësi për të rritur të ardhurat tuaja.

Bricjapi

Këtë muaj suksesi financiar do të jetë në anën tuaj. Ju do të merrni oferta të reja punësimi me paga më të larta. Mundësitë për të fituar para do të rriten. Ju do të jeni ambicioz për të rregulluar mirëqenien dhe luksin për veten dhe për të dashurit tuaj. Shpenzimet mund të rriten dhe mund të udhëtoni, në javën e tretë.

Ujori

Suksesi mund të vijë në çështjet financiare, vetëm pas një përpjekjeje. 13 – 18 do të jenë datat e përshtatshme për suksesin monetar. Megjithatë, ju do të duhet të përpiqeni vazhdimisht. Mirëqenia juaj mund të rritet, por kjo do të thotë gjithashtu se edhe shpenzimet tuaja do të pësojnë rritje.

Peshqit

Mënyrat e fitimit do të rriten, por edhe shpenzimet gjithashtu. Megjithatë, do të keni mundësi për sukses financiar dhe gjithashtu do të merrni rezultate nga përpjekjet tuaja të së kaluarës. Mund të shijoni dhe suksesin e ngritur të mirëqenies tuaj.

/pavitrajyotish

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale