Siguria kibernetike, tendera dhe thirrje për ekspertë - Business Magazine Albania

Siguria kibernetike, tendera dhe thirrje për ekspertë

Siguria kibernetike është sot tema më e ndjeshme për Shqipërinë pas sulmit që iu bë faqeve zyrtare të administrates publike pak muaj më pare.

Forcat e Armatosura po punojnë për të ngritur një strukturë për Mbrojtjen Kibernetike dhe ftojnë më të mirët të bëhen pjesë e saj.

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike ofron 7 vende për specialist. Ata I pret një trajtim financiar shumë i mire, ku krahas pagës konkurruese, ka bonuse deri në 1 milionë.

Fituesit e kësaj gare kanë mundësi të kualifikohen në qendra të rëndësishme si ai i ekselencës së NATO-s apo në programet e Masterit për Siguri Kibernetike në Akademinë e Forcave të Armatosura. etj.

Aplikimet mbyllen më 18 tetor 2022!

Ndërkohë instituticionet e administratës po nxitojnë të investojnë në sigurinë e informacionit. Drejtoria e Përgjithshme e Taksave dhe Tarifave ka shpallur tenderin për “Shërbim Auditimi, Sigurie Kibernetike dhe Testime Penetrimi”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0