Si të nisësh një biznes në Shqipëri - Business Magazine Albania

Si të nisësh një biznes në Shqipëri


Universiteti i Tiranës, në kuadër të Javës Globale të Sipërmarjes, në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Rregjistrimit organizon më datë 19 nëntor trajnimin “Të bësh biznes në Shqipëri”. Univerisiteti i Tiranës është partner zyrtar prej katër vitesh i GEW (www.gew.co), javë gjatë së cilës zhvillohen mbi 25.000 aktivitete të ndryshme me fokus sipërmarrjen në 77 vende të botës, me mbi 3 milionë njerëz pjesëmarrës në total.

APLIKO TANI duke plotësuar këtë formë aplikimi: http://bit.ly/1NsFsWm

Në këtë trajnim ftohen të aplikojnë të gjithë ato të rinj, studentë, startupe të cilët duan të mësojnë më shumë rreth mënyrës së hapjes së një biznesi të ri në Shqipëri, format e tij të rregjistrimit, procedurës së rregjistrimit, detyrimeve të lindura, tarifave, si edhe shërbimet online të ofruara nga QKR.

Programi
11:30 – 11:45 Rregjistrimi i pjesëmarrësve
11:45 – 12:20 “Si të gjejmë një ide biznesi”
12:20 – 13:30 “QKR porta e regjistrimit të biznesit”
“Si të rregjistrojmë një biznes të vogel në Shqiperi”
– Formulari i aplikimit
– Lista e dokumentave të nevojshme
– Pagesa dhe tarifat e ndryshme që aplikohen
– Detyrimet që i lindin një biznesi pas rregjistrimit
– Rezervimi i emrit të biznesit
“Sherbimet online të QKR”
13:30 – 14:00 “Pyetje dhe Përgjigje”

Trajnimi do te zhvillohet në sallën e Senatit të Rektoratit të Universitetit të Tiranes, sheshi “Nene Tereza”
Ky trajnim ofrohet falas për të gjithë pjesëmarrësit.
Numri i studentëve pjesëmarrës është i kufizuar, pra ju lutemi të aplikoni sa më shpejt!

Per më shumë informacion apo pyetje: indridyrmishi@yahoo.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0