Si të dalloni se punoni për një shef të tmerrshëm?


Historia e shefit të tmerrshëm nuk ka nevojë për Na ishte njëherë… të gjithë e kemi patur një të tillë.  Sjelljet e tij pasojnë në konflikte, demotivim, zvarritje të punës dhe pasoja të tjera negative për punonjësit që në mënyrë direkte apo indirekte ndikojnë në financat dhe performancën e organizatës.

Një shef i keq dëmton rëndë shëndetin tuaj!! Por si ta kuptoni që po punoni për një të tillë? Mos prisni sa t’ju fillojë migrena apo ndonjë sëmundje tjetër më e rëndë, por lexoni më poshtë disa nga sjelljet karakteristike të një shefi të tmerrshëm:

1. Ata vjedhin vëmëndjen.

Skuadra bën një punë të shkëlqyer dhe e realizon atë në afatin e duhur. Klineti mahnitet. Dhe… menaxheri mer të gjithë meritat për punën e bëtë. Asnjë falenderim për skuadrën, asnjë festë për suksesin e arritur, asnjë vlerësim për kontributin e dhënë nga çdo pjesëtar. Ky lloj menaxheri vjedh dritën, dhe kur kjo ndodh morali i skuadrës bie.

2. Ata kanë tendenca narcisiste.

Një menaxher patologjikisht narcisist mund të prishë karrierën e një punonjësi. Joseph Burgo, autori i ‘Narcisti që Ti Njeh’, thotë se ky person shpesh përdor përbuzjen për t’i bërë të tjerët të ndihen si humbës, duke e trajtuar veten si fitues. Ai ul vlerat e produktit tuaj të punës ose tallet me ju në mbledhje. Ai do t’ju bëjë të dyshoni te vetja duke ulur vlerën tuaj përballë punëdhënësit tuaj.

3. Ata janë duke kërkuar vetëm numrin një.

Harrojeni misionin e përbashkët dhe organizimin e qëllimeve të ekipit. Ajo që ka rëndësi është performanca individuale dhe marrja e bonusit vjetor. Menaxherët me këtë qëndrim luajnë për emrin në anën e pasme të fanellës dhe janë të shqetësuar vetëm për arritjet e tyre.

4. Ata lënë të burgosurit të drejtojnë burgun.

Nëse vendi juaj i punës ka arritur një gjendje toksike, ku kolegët kritikojnë njëri tjetrin pas krahëve, njerëzit janë duke u zhdukur, kolegët janë duke u kthyer kundër njëri-tjetrit dhe grupi i thashethemeve po bën fushatë fshehurazi për dështimin e dikujt, menaxherët tuaj kanë humbur kontrollin e “burgut”. Kjo lloj situate tregon një mungesë totale të aftësisë në rolin e privilegjuar të udhëheqjes. Do të përkeqësohet para se të bëhet më mirë.

5. Ata janë komunikues të tmerrshëm.

Për këtë kategori të menaxherëve, komunikimi i qartë është i rrallë dhe shpesh rezulton duke thënë një gjë të hënën dhe duke ndryshuar drejtimin deri të mërkurën. Është rasti klasik i “dorës së djathtë nuk e di se çfarë po bën dora e majtë”. Të punosh për një person të tillë, ka efekte anësore. Një studim i rëndësishëm që përfshinte më shumë se 3,100 meshkuj gjatë një periudhe 10-vjeçare, zbuloi se punonjësit që kishin menaxherë që nuk ishin komunikues (së bashku me tre tipare të tjera) kishin 60% më shumë shanse për të pësuar një atak në zemër ose gjendje tjetër kardiake kërcënuese për jetën.

/Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale