Si të dalloni se punoni për një shef të tmerrshëm?

Si të dalloni se punoni për një shef të tmerrshëm?


Historia e shefit të tmerrshëm nuk ka nevojë për Na ishte njëherë… të gjithë e kemi patur një të tillë.  Sjelljet e tij pasojnë në konflikte, demotivim, zvarritje të punës dhe pasoja të tjera negative për punonjësit që në mënyrë direkte apo indirekte ndikojnë në financat dhe performancën e organizatës.

Një shef i keq dëmton rëndë shëndetin tuaj!! Por si ta kuptoni që po punoni për një të tillë? Mos prisni sa t’ju fillojë migrena apo ndonjë sëmundje tjetër më e rëndë, por lexoni më poshtë disa nga sjelljet karakteristike të një shefi të tmerrshëm:

1. Ata vjedhin vëmëndjen.

Skuadra bën një punë të shkëlqyer dhe e realizon atë në afatin e duhur. Klineti mahnitet. Dhe… menaxheri mer të gjithë meritat për punën e bëtë. Asnjë falenderim për skuadrën, asnjë festë për suksesin e arritur, asnjë vlerësim për kontributin e dhënë nga çdo pjesëtar. Ky lloj menaxheri vjedh dritën, dhe kur kjo ndodh morali i skuadrës bie.

2. Ata kanë tendenca narcisiste.

Një menaxher patologjikisht narcisist mund të prishë karrierën e një punonjësi. Joseph Burgo, autori i ‘Narcisti që Ti Njeh’, thotë se ky person shpesh përdor përbuzjen për t’i bërë të tjerët të ndihen si humbës, duke e trajtuar veten si fitues. Ai ul vlerat e produktit tuaj të punës ose tallet me ju në mbledhje. Ai do t’ju bëjë të dyshoni te vetja duke ulur vlerën tuaj përballë punëdhënësit tuaj.

3. Ata janë duke kërkuar vetëm numrin një.

Harrojeni misionin e përbashkët dhe organizimin e qëllimeve të ekipit. Ajo që ka rëndësi është performanca individuale dhe marrja e bonusit vjetor. Menaxherët me këtë qëndrim luajnë për emrin në anën e pasme të fanellës dhe janë të shqetësuar vetëm për arritjet e tyre.

4. Ata lënë të burgosurit të drejtojnë burgun.

Nëse vendi juaj i punës ka arritur një gjendje toksike, ku kolegët kritikojnë njëri tjetrin pas krahëve, njerëzit janë duke u zhdukur, kolegët janë duke u kthyer kundër njëri-tjetrit dhe grupi i thashethemeve po bën fushatë fshehurazi për dështimin e dikujt, menaxherët tuaj kanë humbur kontrollin e “burgut”. Kjo lloj situate tregon një mungesë totale të aftësisë në rolin e privilegjuar të udhëheqjes. Do të përkeqësohet para se të bëhet më mirë.

5. Ata janë komunikues të tmerrshëm.

Për këtë kategori të menaxherëve, komunikimi i qartë është i rrallë dhe shpesh rezulton duke thënë një gjë të hënën dhe duke ndryshuar drejtimin deri të mërkurën. Është rasti klasik i “dorës së djathtë nuk e di se çfarë po bën dora e majtë”. Të punosh për një person të tillë, ka efekte anësore. Një studim i rëndësishëm që përfshinte më shumë se 3,100 meshkuj gjatë një periudhe 10-vjeçare, zbuloi se punonjësit që kishin menaxherë që nuk ishin komunikues (së bashku me tre tipare të tjera) kishin 60% më shumë shanse për të pësuar një atak në zemër ose gjendje tjetër kardiake kërcënuese për jetën.

/Inc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0