Shtetet më të lira për t’i vizituar këtë verë

Shtetet më të lira për t’i vizituar këtë verë


Dëshironi të udhëtoni të udhëtoni, por nuk keni shumë para. Atëherë është gjetur një zgjidhje perfekte. Me vende të bukura dhe çmime të lira.

Forumi Ekonomik Botëror për Udhëtime dhe Turizëm ka bërë një raport për shtetet më të lira në botë, ku Irani ndodhet në vendin e parë.

“Telegraph.co.uk” sjell 20 vendet më të lira në botë për t’i vizituar, duke marrë parasysh çmimet.

Lexoni më shumë: KU DUHET TË UDHËTONI KËTË VIT SIPAS SHENJËS SË HOROSKOPIT? 

Por kjo nuk do të thotë se këto vende nuk duhet të presin turistë për shkak të çmimeve. Përkundrazi, kjo është një mundi shumë e mirë për të udhëtuar lirë dhe për t’u mahnitur me bukuri që nuk i kani parë ndonjëherë.

Ja cila janë 20 shtetet më të lira për të vizituar:

 1. Irani
 2. Egjipti
 3. Malajzia
 4. Algjeria
 5. Indonezia
 6. Butani
 7. Jemeni
 8. Kazakistani
 9. Tunizia
 10. India
 11. Rusia
 12. Katari
 13. Botsuana
 14. Laos
 15. Mongolia
 16. Guatemala
 17. Arabia Saudite
 18. Tajlanda
 19. Nepal
 20. Sri Lanka

/AlbInfo

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0