Shërbimet e-Albania edhe tek Posta Shqiptare - Business Magazine Albania

Shërbimet e-Albania edhe tek Posta Shqiptare


Shërbimet elektronike të portalit e-Albania do të jenë të aksesueshme edhe nga sportelet e Postës Shqiptare.Marrëveshja po nënshkruhet mes Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit (AKSHI) dhe Drejtorisë së Përgjithshme të Postës.

Edhe pse vëtë aksesi direkt në portal synon uljen e burokracive, burimet zyrtare thonë se edhe delegimi i këtij shërbimi nëpër sportele do të lehtësojë procedurat për qytetarët.

Lexo:  Posta Shqiptare do të ketë një aplikacion të ri për pagesat

Sipas AKSHI-t, “Portali e-Albania është tashmë i aksesueshem nga sportelistët e zyrave postare, me qëllim që qytetarët dhe bizneset të përfitojnë shërbimet elektronike të institucioneve publike të ofruara nga ky portal, pa shpenzuar kohë në zyrat e administratës si dhe duke evituar burokracitë e panevojshme. Posta Shqiptare e ofron këtë shërbim, pasi disponon rrjetin postar me shpërndarjen më të gjerë territoriale, infrastrukturën e nevojshme dhe stafin e trajnuar për t’iu përgjigjur në kohë dhe me efikasitet kërkesave të qytetarëve.”

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0