Shenjat më pozitive të horoskopit


Të jesh një person i mirë në ditët e sotme është sfidë më vete. Por këto shenja të zodiakut e kanë të lindur këtë aftësi, pasi janë të dashura, zemërmira dhe të sjellshme nga natyra.

Lexoni: 4 gjërat që mund të bëni për të qenë më pozitivë

Ja për cilat shenja bëhet fjalë:

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një Binjak ka aftësinë që t’i bëjë njerëzit të ndihen mirë në prezencën e tyre. Zemra e tyre e madhe dhe aftësia e të qenit një “Flutur sociale” kombinohet më së miri dhe i bën ata automatikisht një prej shenjave më të mira për tu pasur pranë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Edhe pse janë njerëz në dukje të ftohtë dhe nuk afrojnë këdo, do të ishit me fat po të njihnit një person të kësaj shenje. Ata dinë të jenë të dashur me njerëzit e afërt dhe bëjnë shumë për ta.

Lexoni: 5 Shenjat e horoskopit me karakter të fortë

Virgjëresha  (23 Gusht – 22 Shtator)

Ata janë shumë të sjellshëm dhe gjithmonë frustrohen prej arrogancës. Një virgjëreshë mundohet t’i trajtojë njerëzit në mënyrën më të mirë të mundshme dhe për kjo arsye e bën automatikisht një prej shenjave më të mira për tu pasur pranë.

Peshqit  (20 Shkurt – 20 Mars)

Ata mund të konsiderohen padyshim një shenjë altruiste, pasi asnjëherë nuk e njohin egoizmin në jetën e tyre. Ata kanë tendencën të lënë mënjanë problemet e tyre, për të dëgjuar problemet e njerëzve të tjerë, dhe kjo i bën kaq të mirë.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0