Shenjat e horoskopit më me fat të kësaj jave

Shenjat e horoskopit më me fat të kësaj jave


Astrologu italian Paolo Fox na njeh me klasifikimin e shenjave të horoskopit duke u nisur nga ajo me më pak fat për të vijuar tek vendi i parë shenja më me fat për këtë javë.

Në vendin e 12 është Ujori. Nëntori ka qënë një muaj i vështirë për ju dhe shumë prej jush ende nuk e keni marrë veten.

Në vendin e 11 është Demi. Gjatë këtyre ditëve do të përfshiheni nga mërzitja. Shumë prej nismave tuaja kanë ndaluar për motive praktike. Kujdes të enjten dhe të premten ditë të tensionuara. Jeni përfshirë nga mendimet.

Në vendin e 10 Peshorja, në këto ditë do të duhet të gjeni aleanca të reja për të qënë gati për betejat e 2018.

Bricjapi në vendin e 9. Do të jeni protagonistët e 2018. Përpiquni të bëni dicka që ju përket vetem ju. E mërkura, e enjte, e premte janë ditët më të mira të javës.

Virgjëresha në vendin e 8. Gjatë këtyre ditëve do të jeni paksa të mërzitur. Në javët e para mund të keni përjetuar një krizë emocionale. Kjo është një javë vëzhgimi sesa një javë veprimi.

Në vendin e 7 është Shigjetari. Mënyra juaj e të vepruarit shumë e hapur në këto ditë do të tregojë më të mirën tuaj. E shtuna dhe e diela janë ditët më të mira për ju. Përpiquni të bëni gjëra të rëndëishme.

Dashi është në vendin e gjashtë. Jeni shumë të menduar në këto ditë. Do të donit te ndërmerrni veprime revolucionare, por ka konfuzion. Kujdes me financat.

Në vendin e pestë është Luani. Përpiquni të jeni më aktivë. Kujdes me financat.

Binjakët në vendin e katërt. Në këto ditë ju kthehet energjia. Është i favorizuar kush udhëton. Keni përpara propozime të reja.

Peshqit të tretët. Në këto ditë do të keni një telefonatë të rëndësishme. Një emocion i bukur mund të kthehet. Ditë të mira e mërkura dhe e enjtja.

Gaforrja në vendin e dytë. Shumë angazhime, por do të jeni të mbrojtur nga fati. Jeni shumë të përqendruar në punë.

Ndërsa më i favorizuar për këtë javë është Akrepi. Një lajm i mirë që prisnit mund të vijë këto ditë. Mos jini kritikë e mos kini frikë të guxoni. Një mundësi e re është në horizont për ju.

/INTV

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0