Seminar Motivues: “Gruaja Shqiptare në Karrierë”, edicioni i tretë

Më datë 10 Tetor vjen një Seminar Motivues me në qendër FEMRËN, rolin dhe rëndësinë e saj në aspektin profesional….

Seminari “Gruaja dhe karriera”, me në qendër GRUAN, rolin dhe rëndësinë e saj në aspektin profesional ….një burim i rëndësishëm femëror i inteligjencës prodhuese është nevoja për të menaxhuar, pastaj është kapaciteti për të zotëruar në burime të ndryshme, që ndryshe në gjuhën e kompanive përkufizohet si “multitasking”, e që sot është një vlerë veçanërisht e çmuar…

Nëse një grua përfshihet në jetën profesionale, aderon gjithmonë qëndrueshmëri dhe vendosmëri – sipas Simona Scarpaleggia-

Ky seminar vjen me një mori folësish motivues, të cilët janë figura publike të arrira profesionalisht, që do të ndajnë përvojat e tyre me pjesëmarrësit, duke na ofruar çaste mbresëlënëse & emocione pafund.

Data: 10 Tetor 2020

Ora: 10.00-13.00

Event Online

Aplikimi: Dërgoni te dhenat EMËR, MBIEMËR, PROFESION ne adresën elektronike/ email : [email protected]

Pjesëmarrja në seminar është pa pagesë

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale