#SelfieFeet është trendi më i ri i fotove


Selfie sticks janë lajm i vjetër!

#SelfieFeet vendoset tek këpucët tuaja dhe i lejon përdoruesit të bëjë foto të përsosura me ndihmën e një telekomande.

Si funksionon SelfieFeet?
SelfieFeet është i thjeshtë në përdorim: vetëm lidheni atë në këmbën tuaj ose kudo, bashkangjitni një smartphone, pozoni dhe përdorin një telekomandë Bluetooth për t’a shkrepur. Shumë e thjeshtë.

“Unë e kam zhvilluar atë, sepse dua t’i kem duart bosh kur të bëj një selfie. Gjithashtu sepse unë nuk dua të mbaj një shkop selfie kudo me vete. Pra, vendosja e një smartphone në këmbët e mia ishte një zgjidhje e qartë. Sigurisht, ju mund të bashkëngjitni SelfieFeet me gjëra të tjera si psh. një shishe vere ose në ndonjë sipërfaqe metalike magnetike.”- thotë zhvilluesi i këtij trendi të ri.

Çfarë avantazhi ka SelfieFeet në krahasim me shkopin selfie?

Është e re, e bukur dhe cool. Gjithashtu sepse ka shumë vende të cilat e kanë ndaluar përdorimin e shkopit të selfieve si restorante, bare dhe muzetë. Ato janë të bezdisshëm për njerëzit e tjerë dhe definitivisht jo të mirë për sytë tuaj.

Pse thoni se epoka e shkopit të selfie-ve ka mbaruar?

Sepse është e papërshtatshme dhe nuk është “cool”. Vetëm pyesni veten: “Si mund të dukeni me një shkop selfie në dorë gjatë gjithë kohës si një shkop magjik?” A është “cool”? Jo nuk është!

Si kanë reaguar njerëzit për këtë trend të ri?

Në fillim ata qeshin, pastaj mendohen dhe në fund ata janë të dëshpëruar për t’a blerë një të tillë. Kjo është një gjë e bukur, sepse është e ndryshme. Provojeni atë me miqtë tuaj!

*Shënim: Intervista e zhvilluesit të pajisjes është marr në faqen zyrtare selfiefeet.com

Burimi: selfiefeet.com

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale