Samsung The Wall 2021 është tani i disponueshëm në Shqipëri - Business Magazine Albania

Samsung The Wall 2021 është tani i disponueshëm në Shqipëri

Samsung The Wall

Ekrani kolosal i The Wall është mbi 1.000 inç, duke krijuar një kanavacë të shtrirë për shfaqjen e përmbajtjes

Samsung Electronics lançoi sot globalisht modelin e vitit 2021 të ekranit të tij modular që kalon kufijtë, The Wall (Emri i Modelit: IWA). Me teknologjinë e re të përpunimit AI, ritmet e azhurnuara të kornizës 120Hz dhe opsionet e gjithanshme të instalimit, The Wall i këtij viti ripërcakton edhe një herë teknologjinë e ekranit për t’i dhënë bizneseve fleksibilitet të pakufizuar për të shfaqur përmbajtjen.

“Samsung është i përkushtuar në krijimin e ekraneve më inovative për ata që janë në krye të krijimit të videove dhe eksperiencave të markave”, tha Hyesung Ha, Zëvendës President i Biznesit të Shfaqjes Vizuale në Samsung Electronics. “The Wall 2021 është shfaqja jonë më gjithëpërfshirëse deri tani, duke u dhënë bizneseve kontroll të plotë për të krijuar mjediset e tyre të ëndrrave.”

Një procesor i ri Micro AI analizon dhe optimizon menjëherë çdo kornizë të videos për të dhënë cilësinë më të mirë të imazhit. Duke përdorur deri në 16 modele të ndryshme të network-ut, secili i trajnuar në teknologjinë AI, procesori Micro AI mund të optimizojë cilësinë e figurës deri në rezolucion 8K, duke rritur kontrastin dhe hequr zhurmën.

Teknologjia Black Seal e The Wall mbulon ekranin me një uniformitet të përkryer, duke krijuar nivele të zeza më të pastra, me thellësi të shtuar dhe duke dhënë kontrast të pakrahasueshëm dhe detaje. Me një max ndriçimi prej 1,600 njësi, The Wall ofron imazhe të qarta që bien në sy edhe në ambiente të ndritshme. Teknologjia Ultra Chroma prodhon gjatësi vale më të ngushta që krijojnë ngjyra RGB dy herë më të pastra dhe më të sakta se LED-et konvencionale. Secili LED tani është deri në 40% më i vogël, duke rritur hapësirën e zezë të pastër përmes pixels për njëtrajtshmëri të rritur të ngjyrave dhe kontrast më të lartë të imazhit.

Modeli i këtij viti është më i lehtë për t’u instaluar falë lidhjeve të reja wireless dhe një dizajni pa korniza, duke rezultuar në një thellësi sa gjysma e modeleve të mëparshme. The Wall 2021 mund të instalohet në një larmi pozicionesh, duke përfshirë konkave, konvekse, në tavan, të varur, të pjerrët dhe të tipit L. Për më tepër, përdoruesit duhet ta rregullojnë vetëm një herë me Factory Seam Adjustment, duke eliminuar rregullimin modul për modul dhe duke kursyer kohë.

Modeli 2021 ofron imazhet e tij më të detajuara me rezolucionin e parë 8K të industrisë, me një shpejtësi rifreskimi 120Hz dhe rishikim të thjeshtë 8K. Muri mund të konfigurohet horizontalisht për rezolucion deri në 16K me një rregullim 15,360 x 2,160 pixel. Ekrani masiv i tij mat në mbi 1.000 inç, krijon një kanavacë plotësisht të shtrirë për shfaqjen e përmbajtjes.

The Wall vjen i ndërtuar me veçoritë Micro HDR dhe Micro Motion, me përpunim 20-bit që ofron një cilësi të qëndrueshme të fotos, të përshtatshme për mjediset komerciale, për një përvojë shikimi të qetë, pavarësisht nga vendndodhja. Ekrani gjithashtu përfshin katër ekrane picture-by-picture (PBP), duke lejuar katër burime të ndryshme të përmbajtjes, të gjitha këto mund të shfaqen njëkohësisht me rezolucion 4K. Funksioni 4-PBP mund të përdoret për qëllime biznesi kur nevojiten shumë ekrane.

Të gjitha tiparet e The Wall ofrohen duke pasur prioritet sigurinë. TÜV Rheinland dha Eye Comfort Certification për minimizimin e dritës blu, ndërsa çertifikimi i tij  EMC Class B minimizon valët elektromagnetike për instalim të sigurt në shtëpi.

Samsung The Wall 2021 është i disponueshëm në tregjet e zgjedhura anembanë globit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0