Rriten shitjet, klientët vërshojnë për të parë "Perandoreshën e McDonald" - Business Magazine Albania

Rriten shitjet, klientët vërshojnë për të parë “Perandoreshën e McDonald”


Një femër, me pseudonimin “Perandoresha e McDonald”, më së shumti për pamjen e saj të mrekullueshme, ka qënë shkaku i rritjes së shitjeve në një degë të restorantit të fast food në Taivan.

Wei Han Xu është kthyer në një ikonë interneti pasi fotot e saj u shpërndanë nga blogeri Rain Dog.

Fotot tregojnë vajzën duke u shërbyer klientëve ndërsa po mbërthen kopsat e këmishës së saj.
Në vend të veshjes së një uniforme pune standarte, Xu shihet me një minifund dhe këpucë me taka ndërsa pastron banakun dhe shërben BigMacs.
Fansat e zjarrtë të saj  u fiksuan me vajzën dhe rendën ta gjenin se ku punonte “Perandoresha e McDonald.”Sapo e gjetën, ato vërshuan drejt dyqanit të saj. Xu, që i ngjan një kukulle, ndjehet shumë mirë me famën sepse ajo është shfaqur edhe në shumë show taivaneze.

goddess3

Ajo ka punuar më parë edhe si modele dhe është shumë e lumtur të pozojë për të realizuar foto të tjera.

E kush nuk do ta donte nje hamburger nga dora e saj!
Restoranti i McDonald në Taivan njihet për punësimin e femrave tërheqëse në dyqanet e saj dhe shpesh i inkurajon ato të vishen bukur, raporton Rocket Neës.
Stafi i dyqaneve të tilla njihen për uniformat e tyre të shërbyeseve apo të marinareve.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0