Rrathë dhurues, mundësi për programe sociale - Business Magazine Albania

Rrathë dhurues, mundësi për programe sociale

Partnerët Shqipëri organizon eventin e pestë #RratheDhurues, në mbështetje të tre nismave të reja që synojnë të sjellin ndryshim social në komunitet!

Përgjatë katër eventeve Rrathë Dhurues të organizuara në Shqipëri prej vitit 2018, falë dhurimeve të individëve, biznesit, organizatave të shoqërisë civile e institucioneve të tjera, vlera prej 𝟗,𝟓𝟐𝟔,𝟕𝟕𝟏 Lekë kontribuoi në mbështetje të 𝟏𝟐 𝐧𝐢𝐬𝐦𝐚𝐯𝐞 𝐤𝐨𝐦𝐮𝐧𝐢𝐭𝐚𝐫𝐞 në fushën e edukimit, promovimit të të drejtave të njeriut, aktivizmit rinor, sportit dhe kulturës, krijimit të hapësirave publike për moshën e tretë, etj.

Nëse organizata juaj ka një ide konkrete apo nismë në zbatim që mund të përmirësojë cilësinë e jetës së grupeve të cilave u shërbeni –  APLIKONI TANI në “Rrathë Dhurues”.

Informacionet i gjeni në  linkun https://bit.ly/3PYMcG7

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0