Reklama e parë në historinë e Coca-Cola!

Reklama e parë në historinë e Coca-Cola!


 

A e dinit se 129 vite më parë, më 29 maj 1886, reklama e parë e Coca-Colës është shfaqur për herë të parë në Atlanta Journal? John Pemberton, themeluesi i Coca-Cola-s menjëherë e publikoi produktin e tij si “Delicious! Refreshing! Exhilirating! Invigorating!” (E shijshme! Freskuese! Drithëruese! Gjallëruese!”

Edhe pse asgjë nga ajo që ka qenë vendi i parë ku u shit një Coca Cola, farmacia e John Pemberton në qytetin e Atlantas, ekziston sot, të shikosh reklamën e parë të Cola-s, është tamam ashtu siç Pemberton e përshkroi produktin e tij: “Drithëruese!”

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0