Pse janë të gjithë kaq të entuziazmuar me serinë e re Galaxy A?

Galaxy A

Moti është ideal për shëtitje të gjata dhe eksplorim të maleve, qyteteve përreth dhe shumë pamjeve që ofron vendi ynë, të cilat mund të mos i kemi vizituar deri më tani. Të gjitha ato momente të mrekullueshme që janë përpara nesh dhe aktivitetet që do të përjetojmë do të jenë thjesht një kujtim një ditë. Është në dorën tonë të sigurohemi që kujtimet mos të zhduken kurrë duke i përjetësuar ato me një foto ose video. Për të pasur sukses, na duhet një kamera cilësore dhe një bateri e qëndrueshme, e cila do të mbajë me sukses ritmin tonë. Zgjidhja është seria më e fundit e pajisjeve Samsung Galaxy A.

Kamera mbresëlënëse

Të kesh një pajisje celular që krijon foto cilësore pavarësisht nga koha e ditës është ëndrra e çdo adhuruesi të fotografisë. Kur shtohet një portretizim realist i detajeve të gjalla, pak mund të qëndrojnë indiferentë. Kamera 64 megapixel Galaxy A71 dhe kamera 48 megapixel Galaxy A51 ofrojnë pamje realiste. Gjithashtu, kamera Ultra Wide me fushën e saj të shikimit 123 gradë i është përshtatur fushës tonë të shikimit. Fokusi i qartë kristal arrihet me një kamera makro, duke kapur edhe detajet më të vogla, ndërsa një kamera e thellë lejon theksim shtesë me efektin Live Focus.

Selfie të admirueshme, si dhe video-thirrjet me cilësi të lartë, do të aktivizohen nga kamera 25MP, me live focus, e cila vjen me pajisjen e re Galaxy A41. Profesionalizmi i fotografive është mundësuar gjithashtu në pajisjen Samsung GalaxyA21s, brenda së cilës, ashtu si në Galaxy A41, kamera parësore ka 48MP.

Përvoja optimale vizuale

Si të përmirësoni një festë në një vilë ose një piknik në natyrë? Ndoshta me një film, serial apo një libër. Duke pasur parasysh që seria Samsung Galaxy A vjen me ekrane që variojnë nga 6.7 në 6.1 inç, shikimi i programeve ngrihet në një nivel mahnitës. Ekrani Super AMOLED Infinity-U dhe Infinity-O, në varësi të modelit, përmirësojnë më tej përvojën.

Bateri e përhershme

Seria Samsung Galaxy A është një aleat besnik në krijimin e kujtimeve nëpërmjet kamerës, si dhe në shikimin e përmbajtjeve video. Pse? Pikërisht për shkak të baterisë së qëndrueshme dhe funksionit të ngarkimit të shpejtë. Të gjitha pajisjet vijnë me një funksion të ngarkimit të shpejtë 15W, ndërsa Samsung Galaxy A71 ka edhe 25W. Bateria e madhe prej 4500 mAh dhe 4,000 mAh Samsung Galaxy A71 dhe A51, lejon disponueshmërinë e jashtëzakonshme të pajisjes gjatë ditës. Samsung Galaxy A41 me një bateri 3500 mAh dhe Samsung Galaxy A21s me baterinë 5000 mAh ofron një përvojë të jashtëzakonshme për përdoruesit.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale