Program akselerimi për vajzat dhe gratë sipërmarrëse në Shqipëri

Program akselerimi

Women Founders Network Albania do të zhvillojë një program akselerimi për vajzat dhe gratë sipërmarrëse në Shqipëri.

Pse duhet të aplikoni?

Për të rritur njohuritë dhe aftesitë tuaja;
Për të zgjeruar biznesin tuaj lokalisht ose ndërkombëtarisht;
Për të përmirësuar modelin e biznesit;
Për të pasur akses në një “network” të gjerë ekspertësh, mentorësh, investitorësh e partnerësh potencialë;
Për të zgjidhur sfidat me te cilat ju dhe skuadra juaj përballeni cdo ditë;

Afati i fundit i aplikimeve është data 19 gusht. Tashmë kanë mbetur edhe 12 vende të lira në program.

Programi i akselerimit fillon në muajin shtator. Ai mbështetet nga EU for Innovation dhe implementohet nga Spring Activator dhe Women Founders Network Albania.

Për më shumë informacion si dhe për të aplikuar në këtë program mund të klikoni në linkun e mëposhtëm:

http://womenfoundersalbania.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale