Portreti i Biden me fara, artisti shqiptar hyn sërish në “Guinness World Records”

Artisti shqiptar nga Gjakova, Alkent Pozhegu ka hyrë sërish në “Guinness World Records”, për një mozaik që i ka bërë Presidentit të ri të SHBA-së, Joe Biden. I riu nga Gjakova e ka realizuar mozaikun e Biden në rrugët e qytetit të tij dhe gjithçka është realizuar me fara.

Fotot e shkrepura të Alkentit duke ndërtuar mozaikun u shpërndanë në të gjithë rrjetet sociale, duke u bërë virale. Portreti mori gjithashtu vëmendjen e mediave prestigjioze të huaja si “New York Times”, “The Guardian”, “Le Dauphine”, “Sky News”  dhe “Telegraph”. Në këto media ky portret dhe pamjet e shkrepura u cilësuan si “fotot e ditës”.

Kjo nuk është hera e parë për artistin Alkent Pozhegu në “Librin Guiness”. Më parë ai ka mbajtur rekordet për vepra si: “Mozaiku më i madh me gurë” në vitin 2014, dhe “Mozaiku më i madh me fara” në vitin 2017.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale