Perditesimi i ardhshem i Windows Phone vjen ne fund te vitit - Business Magazine Albania

Perditesimi i ardhshem i Windows Phone vjen ne fund te vitit


Sipas nje postimi te bere se fundi, Microsoft-i nuk planifikon qe te beje leshimin e ndonje perditesimi te Windows Phone 8 perpara fundvitit.
Per kete, ndermarrja Microsoft informoi ne nje postim per kerkese per pune gjate javes se kaluar per nje inxhinier zhvillues softueri per testim te telefonit.
 
“Kjo eshte kohe e shkelqyer per t’iu bashkuar teksa ne jemi duke permbushur leshimin tone te tanishem dhe jemi duke u pergatitur per leshimin tone te ardhshem qe vjen ne ditet e pushimit te ketij viti dhe ne jemi duke i dhene privilegje mbajtjes se vrullit per Windows Phone duke sjell nje pajisje te re vrasese dhe pervoje te lezetshme per perdoruesit,” thuhet mes te tjerash ne postim. “Jane disa mundesi te medha ne rritje ne kete rol dhe organizim.”
 
Sipas ketij postimi, Windows Phone paraqitet si “njera nga sfidat me ngazellyese ne Microsoft”, por nuk ofron ndonje tregues se cfare vecorish te reja planifikohet te perfshihen ne leshimin e ri qe u permend se do te behet ne fund te ketij viti.
 
Dihet qe Windows Phone perben nje rendesi te posacme per ndermarrjen Microsoft, pasi me ane ketij produkti kjo ndermarrje synon te konkurroje ne tregun mobil, e po ashtu me ane te ketij produkti, mundohet qe te rris perdorimin e makines se vet kerkuese, Bing.
 
Dy sistemet e reja operative mobile qe do te prezantohen kete vit. Sidoqofte, Windows Phone ka mjaft pune per te bere, duke e ditur qe rivalet e vet si iPhone dhe Android tashme posedojne nje pjese te madhe te tregut. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0