Paratë e reja do të jenë transparente - Business Magazine Albania

Paratë e reja do të jenë transparente


Preview ChangesAustralianët shumë shpejt do të surprizohen duke parë përmes parave të tyre.

Banka e Fondeve të Australisë ka lançuar pamjen e parë të kartmonedhës së re $5.

Ajo ka një numër të madh karakteristikash të sigurisë së lartë, për të shmangur falsifikimin.

Elementet e ndryshme të fletës e reflektojnë dritën në mënyra unike. Një hologram i jep jetë një zogu fluturues australian shumëngjyrësh.

Një “dritare” e tejdukshme dhe mahnitëse zë lartësinë e kartëmonedhës.

Një gungë e prekshme në fund të fletës ndihmon të verbërit të dallojnë vlerën e kartëmonedhës që kanë në dorë.

Është pothuajse në qarkullim, kështu që bëhuni gati australianë.

/BusinessInsider.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0