Numri 23 i revistës vjen tek ju me intervista, histori frymëzuese e vrojtime - Business Magazine Albania

Numri 23 i revistës vjen tek ju me intervista, histori frymëzuese e vrojtime

Numri 23 i revistës

Shumë prej nesh mund ta kenë ulur ritmin e punës, ose edhe e kemi përshpejtuar ku kemi pasur mundësi, në mënyrë që t’i kundërpërgjigjeshim situatës së pandemisë. Në rastin e revistës, pandemia na frenoi të nxirrnim revistën në print, por nuk e rrezoi këtë mundësi.

Numri 23 i Revistës vjen tek ty me zhvillimet e muajve të fundit dhe histori suksesi në fushën e biznesit. Si u menaxhua situata në fillimet e pandemisë? Cilat ishin masat sociale dhe ekonomike? Si reaguan kompanitë ndaj pandemisë? Të gjitha këto mund t’i lexoni që në faqet e para të revistës, ndërsa në brendësi do të gjeni histori interesante dhe frymëzuese.

Tri sipërmarrëse në fushën e kozmetikës vijnë së bashku duke treguar përvojat e tyre.

Nëse doni të mësoni diçka më shumë për meditimin, lexoni intervistën e Sheki Usein.

Arbër Hajdari, i njohur për ju tregon se si e ka nisur dhe cilat janë planet e tij me “Fundjavë Ndryshe”.

Një formë shitje që u ka mbijetuar situatave të ndryshme është network marketing. Intervistat me përfaqësues të kompanive që përdorin pikërisht këtë formë shitje, vijnë në brendësi të revistës. Network marketing cilësohet edhe si një mundësi për të zhvilluar një punë të dytë.

Një vrojtim në industrinë e lojërave online, tregon se si po zhvillohen këto biznese dhe po zhvendosin online edhe audioncën dhe fushatat e marketingut.

Korça është një nga qytetet që po investon jo vetëm në zhvillimin e turizmit, por edhe në fushën e teknologjisë së informacionit, duke synuar të bëhet nja atraksion për të rinjtë që duan të punojnë e jetojnë atje. Ne kemi zhvilluar një intervistë me kryetarin e Bashkisë. Ju ftojmë ta lexoni, krahas historive dhe këshillave që kemi sjellë në këtë numër.

Ju mund të shkarkoni Këtu numrin 23 të Revistës.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0