Nuk respektoni dieten? Frigoriferi jua publikon ne Facebook (VIDEO)


Rezistimi nga tundimi eshte pegesa e vertete per humbjen ne peshe dhe oreksi gjate nates eshte nje gje e shemtuar per ata qe jane mesuar te hane pa rregull.

Keshtu kompania braziliane Meta Real, qe merret me edukimin e pacienteve per nje diete ushqimore te rregullt dhe te shendetshme, ka pergatitur nje mjet unik dhe kurioz per dekrajimin e atyre qe hane naten.

Eshte nje mjet magnetik – Virtual Fridge Lock – qe vendoset ne frigorifer dhe ndizet pikerisht kur shkohet per te fjetur. Nese naten cohesh per te ngrene dicka te lehte, frigoriferi do te zbuloje levizjen e deres dhe menjehere do te dergoje nje status automatikisht ne profilin e faqes zyrtare ne Facebook, duke treguar levizjen ‘ilegale’.

Gjithcka tregohet dhe shpjegohet tek video ketu poshte. Kompania Meta Real ka menduar perfundimisht kete metode per te dekurajuar pacientet qe hane naten, qe dihet se eshte nje nga menyrat me te keqija per te prishur dieten. Mjeti magnetik ngjitet ne nje ane te frigoriferit dhe zbulon gjithcka nese nuk respektohet dieta.

Normalisht qe realizohet ne bashkepunim me shume pajisje, sepse ne momentin kur hapet frigoriferi gjithcka merret vesh edhe ne boten e rrjetit social.

Mjeti special Virtual Fridge Lock eshte prodhuar nga JWT Sao Paolo eskluzivisht per Meta Real, qe vjen per te gjithe pacientet. Ne brendesi ka te gjitha pajisjet e duhura per te zbuluar levizjen e deres se frigoriferit dhe per ta zbuluar detajin ne Facebook. Eshte nje metode teknologjike dhe sociale qe ndeshkon perdoruesin duke e zbardhur ne publik kete ‘krim’. Por kjo metode lejon miqte e perdoruesit t’kthejne mendjen per te ngrene gjate nates.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale