Nuk respektoni dieten? Frigoriferi jua publikon ne Facebook (VIDEO) - Business Magazine Albania

Nuk respektoni dieten? Frigoriferi jua publikon ne Facebook (VIDEO)


Rezistimi nga tundimi eshte pegesa e vertete per humbjen ne peshe dhe oreksi gjate nates eshte nje gje e shemtuar per ata qe jane mesuar te hane pa rregull.

Keshtu kompania braziliane Meta Real, qe merret me edukimin e pacienteve per nje diete ushqimore te rregullt dhe te shendetshme, ka pergatitur nje mjet unik dhe kurioz per dekrajimin e atyre qe hane naten.

Eshte nje mjet magnetik – Virtual Fridge Lock – qe vendoset ne frigorifer dhe ndizet pikerisht kur shkohet per te fjetur. Nese naten cohesh per te ngrene dicka te lehte, frigoriferi do te zbuloje levizjen e deres dhe menjehere do te dergoje nje status automatikisht ne profilin e faqes zyrtare ne Facebook, duke treguar levizjen ‘ilegale’.

Gjithcka tregohet dhe shpjegohet tek video ketu poshte. Kompania Meta Real ka menduar perfundimisht kete metode per te dekurajuar pacientet qe hane naten, qe dihet se eshte nje nga menyrat me te keqija per te prishur dieten. Mjeti magnetik ngjitet ne nje ane te frigoriferit dhe zbulon gjithcka nese nuk respektohet dieta.

Normalisht qe realizohet ne bashkepunim me shume pajisje, sepse ne momentin kur hapet frigoriferi gjithcka merret vesh edhe ne boten e rrjetit social.

Mjeti special Virtual Fridge Lock eshte prodhuar nga JWT Sao Paolo eskluzivisht per Meta Real, qe vjen per te gjithe pacientet. Ne brendesi ka te gjitha pajisjet e duhura per te zbuluar levizjen e deres se frigoriferit dhe per ta zbuluar detajin ne Facebook. Eshte nje metode teknologjike dhe sociale qe ndeshkon perdoruesin duke e zbardhur ne publik kete ‘krim’. Por kjo metode lejon miqte e perdoruesit t’kthejne mendjen per te ngrene gjate nates.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0