Nje “New Big Bang” i ri do te shkaterroje Universin - Business Magazine Albania

Nje “New Big Bang” i ri do te shkaterroje Universin


Studimi i grimces Boson Higgs (e quajtur ndryshe “Grimca e Perendise”), e cila u zbulua vitin e kaluar nepermjet Large Hadron Collider (Pershpejtuesit te Madh te Grimcave), i ka lejuar shkencetareve parashikimin e nje fundi te ri te botes.
 
Universi qe njohim ne do te shkaterrohet nga nje Shperthim i ri i Madh (New Big Bang) pas disa dhjetra miliarda vjetesh, mendojne shkencetaret.
 
Kjo ngjarje katastrofale do te shkaktohet nga paqendrueshmeria e materies, e konfirmuar eksperimentalisht.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0