NASA: Toka s’do te perplaset ne 2040 me asnje asteroid - Business Magazine Albania

NASA: Toka s’do te perplaset ne 2040 me asnje asteroid


Ne nje dite, kur parashikimet per fundin e botes u hodhen poshte, Nasa solli lajme me te mira per Token. 
 
Nje asteroid, i cili mendohej se do te perplasej me planetin tone, nuk perben me rrezik. NASA u shpreh se pasigurite e meparshme per orbiten e asteroidit, e njohur si 2011 AG5, bene qe nje mundesi mjaft e vogel mund te godase Token ne shkurt te vitit 2040.
 
Per tu siguruar se cfare mund te ndodhe me asteroidin ne te ardhmen, NASA beri thirrje qe te beheshin me shume vezhgime. Astronome nga Universiteti i Hauajit, ne Manoa, ndermoren nje pergjegjesi te tille dhe u perpoqen ta veshtronin asteroidin disa dite ne tetor. 
 
Sipas studimeve te Nasa rreziku i perplasjes ne vitin 2040 u eleminua. Ne baze te studimeve te reja, pozicioni i Tokes ne shkurt te vitit 2040, nuk ben pjese ne rruget e ardhshme te asteroidit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0