Myticket.al, platforma më e re për shitjen e biletave elektronike - Business Magazine Albania

Myticket.al, platforma më e re për shitjen e biletave elektronike


MyTicket, është platforma më e re për administrimin dhe shitjen e biletave të eventeve të shumëllojshme si: ndeshje sporti, shfaqje teatri dhe kinemaje, estradë dhe show artistike, koncerte dhe festivale muzikore por jo vetëm, muze dhe ekspozita, evente korporative dhe festa familjare, udhëtime dhe paketa turistike etj.

Ku mund të gjej bileta për…? Kjo pyetje ka një përgjigje në këtë artikull.

Tashmë nuk ka përse të rrini në rradhë për të blerë biletën tuaj për të ndjekur një shfaqje në kinema. Nuk ka nevojë të shkëputeni nga puna për të nxituar tek sporteli i biletave të stadiumit apo të përpiqeni të gjeni një mik për të zgjedhur vendet më të mira në teatër.

Një platformë e re,  MyTicket.al është  zhvilluar së fundmi dhe ka filluar të funksionojë duke shfrytëzuar avantazhet e ofruara nga zhvillimet teknologjike më të fundit që ky tip shërbimi të jetë aktiv.

Çfarë ofron konkretisht platforma?

Siguri

Të gjitha biletat që shiten nëpërmjet faqes MyTicket janë 100% të sigurta dhe të miratuara në mënyrë zyrtare nga organizatorët e eventeve përkatëse. Të dhënat tuaja personale si edhe të dhënat për blerjen mbahen të fshehta dhe të sigurta.

Shpejtësi

Biletat do të jenë në dorën tuaj në kohën dhe në afatin e duhur. Përveҫ blerjes online dhe dërgimit me e-mail të biletës elektronike, në ҫdo rast sipas kërkesës tuaj ose nëse kërkohet nga organizatori i eventit, do t’ju sillen me postë biletat pranë vendit ku ju banoni.

Larmi eventesh të përmbledhura në 1 vend

Art – Film & Media – Kulturë – Muzikë – Sport – Udhëtime në natyre – Biznes janë kategoritë të cilat ofrojnë aktivitete tek të cilat mund të marrësh pjesë duke blerë bileta online nga platforma MyTicket.al

Konkursi i bukurisë Miss Globe 2016 është sprova e parë në platformën Myticket.al. Çdokush që dëshiron të jetë në rradhë të parë dhe të shohë nga afër Miss-et nga 50 shtete dhe 5 kontinente, mund të informohet dhe të përzgjedhë vendin duke aksesuar: http://myticket.al/al/expo-hall.php

Për ҫdo paqartësi, problem apo kërkesë për informacion shtesë, platforma ka në dispozicion disa mënyra kontakti të shënuara më poshtë:
1. Duke telefonuar në +355 66 2055500 çdo ditë nga ora 09:00 deri në orën 21:00
2. Duke dërguar email në info@myticket.al
3. Duke shkruar në adresën në Facebook MyTicket.al

22

 

99

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0