Musk po bën ndryshime në serverin e Twitterit - Business Magazine Albania

Musk po bën ndryshime në serverin e Twitterit

CEO i Twitter, Elon Musk ka planfikuar të bëjë një seri tjetër përmirësimesh të platformës. Musk shkroi se tanimë janë lansuar ndryshime në arkitekturën e serverit të rrjetit social. “Twitter duhet të punojë më shpejt”, shtoi Musk. Përdorues të shumtë të Twitterit iu përgjigjën komenteve me reagime të  ndaj njoftimit të papritur.
“A duhet ta rinisim aplikacionin?” shkroi një përdorues së bashku me një meme që shfaq Musk duke mbajtur një telefon me mbishkrimin “A keni provuar ta fikni dhe ndizni përsëri?” “Më shpejt saktësisht si? Është ndjerë gjithmonë njësoj,” shkroi një përdorues tjetër. Një tjetër përdorues shkroi, “Po, më duhej! Faleminderit Elon për gjithçka që bën”. Përditësimi pasoi një ndërprerje të platformës në orët e para të së enjtes. Sipas një raporti nga Al Jazeera, versioni në internet i platformës pësoi një ndërprerje të madhe. deadline

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0